| ioan_8661 a întrebat:

Am si eu o intrebare? eu cu prietena mea am facut sex inainte cu o zi ca sa ii apara menstruatia. oare o fi ramas insarcinata?,, iar ziua urmatoare i-a venit menstruatia o fi ramas insarcinata? rasp plzz

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Poti sta foarte calm si linistit,nu e insarcinata si nu poate fi insarcinata!
Ca sa ramana insarcinata,ar fi trebuit sa fie in perioada ei fertila,cam cu doua saptamani inainte de ciclul ei normal. Exista metoda calendarului, cu care poti calcula perioada ei fertila, dar metoda aceasta nu este 100% sigura, se intampla si accidente:
http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php
Foloseste prezervativul,intotdeauna,vei fi linistit!
Oricum, de data asta nu exista nici o problema, prietena ta nu este insarcinata!

| MMihai a răspuns:

Citește și tu (și ea) despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite, și trebuie asociate simultan, mai multe asemenea metode. Nu îți răspund la întrebare, ca să te forțez să înveți despre metodele de evitare a unei sarcini nedorite!

| SaBinA23 a răspuns:

Nu daca eu venit menstruatia nu...:d