| katyusha_6913 a întrebat:

Iau anticonceptionale novinette. Cam la jumatatea foliei am uitat sa iau o pastila, ziua urmatoare am luat doua pastile iar dupa vreo 5 ore am facut dragoste cu prietenu meu.si si-a dat drumu in mine.Acum am terminat folia si trebuie sa`mi vina menstruatia. e posibil sa fi ramas insarcinata? si pot sa fiu insarcinata chiar daca imi vine menstruatia? rasp plss

4 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Uite aici, niste lucruri interesante legate de anticonceptionale (si de sterilet, dar nu este cazul): http://www.sfaturiortodoxe.ro/avortul/anticonceptionale-avort-4.htm
Folositi prezervativ!

| Daiana_1431 a răspuns:

Exista sanse sub 50 % sa ramai insarcinata. Dar nu trebuia sa iei 2. O lasa-i pentru alta data. Mai multa grija de acum incolo, ia'le peste tot cu tine, sa fi mai sigura, nu cred ca ai vrea sa ai vreo surpriza. happy

| RoberT_2406 a răspuns:

Da, este posibil sa fi insarcinata! Intreruperea "tratamentului" poate duce la o sarcina nedorita. Menstruatia in timpul sarcinii este ceva rar, dar se poate intampla. Cel mai sigur ar fi sa cumperi doua teste de sarcina diferite si sa scapi de orice grija.

Incearca sa-l convingi pe partenerul tau sa folosesca un prezervativ! Anticoncepitonalele te feresc de sarcina dar nu te protejeaza de BTS (boli cu transmitere sexuala)!

Succes!

| juliajulia a răspuns:

Buna nu cred ca vei ramane insarcinata, dar totusi ar trebui sa te duci la un control. poti fi insarcinata si daca iti vine ciclu asa ca ar fi cel mai bine sa faci niste teste de sarcina sau sa te duci la un medic ginecolog sa te consulte.si hai sa-ti dau u sfat...nu mai lua anticonceptionale pentru ca ti se deformeaza corpul. te ingrasi si o sa te umpli de par(se accentueaza cresterea parului). pa sper ca ti-am fost de folos