| Adam_Ionella_1993 a întrebat:

Am și eu o întrebare : înainte de ciclu cu o zi iubitul meu a ejaculat în mine și dupa mi-a venit ciclu. E posibil sa rămân gravidă, sunt ff neliniștia! Mulțumesc.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil.

| corbulalbrosu a răspuns:

Ultimele 9-10 zile ale oricarui ciclu menstrual, reprezinta PERIODA INFERTILITATII ABSOLUTE, si din acest motiv in aceste zile situate inaintea momentului de pornire a menstruatiei, formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA indiferent de modul in care este intretinut actul sexual. Este dovedit stiintific si medical ca in aceasta perioada existenta unui OVUL VIABIL este absolut IMPOSIBILA. Pornirea menstruatiei reprezinta GARANTIA ca in proportie de peste 99.9% NU s-a format si NU s-a instalat nicio sarcina in uter in ciclul menstrual abia terminat. Multa sanatate!