| Georgii_9921 a întrebat:

Daca iubitul meu a ejaculat in mine, iar eu eram pe ciclu. e posibil sa raman insarcinata?

Răspuns Câştigător
| blondissima a răspuns:

Nu ramai insarcinata! Unii medici spun ca, cinci zile inainte si dupa menstruatie nu ai cum, altii spun sapte sau chiar zece zile.
Ramai insarcinata doar cand esti in perioada de ovulatie, intre ziua 14 si 19, intr-un ciclu de 28 de zile.
Intreaba orice medic ginecolog, stai linistita si nu asculta tot ce-ti spun ceilalti.

13 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bineînţeles că poţi rămâne însărcinată. Stau şi mă gândesc cum ai putut avea contact sexual neprotejat în timpul menstruaţiei, dar asta este strict problema ta. Fă un test de sarcină peste 3 săptămâni de la act cu urina de dimineaţă.
O zi frumoasă!

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Blondissima,
Îţi este cunoscut termenul "informare"? Mă îndoiesc. Într-un răspuns de 5 rânduri ai fost capabilă să reproduci numai aberaţii.
Ce ai auzit tu de la unii medici ginecologi este valabil numai în cazul în care are menstruaţia regulată, şi nu cinci, şapte sau zece zile, ci 3-4 zile înainte de menstruaţie şi 1-2 zile după aceasta.
Plus de asta, metoda calendarului s-a dovedit a fi ineficientă, iar femeile care au folosit-o au avut rezultate neplăcute.
,, stai linistita si nu asculta tot ce-ti spun ceilalti."
Eu ţi-am mai spus că te supraestimezi când nu e cazul, şi ai face bine să te-ntorci la categoria "ştiinţă şi filozofie", ca să-mi vină mai uşor să-ţi raportez inepţiile.

| consiliera a răspuns:

Nu stiu cum de nu va este...Da e posibil sa ramai insarcinata.Cauta o metoda contraceptiva cand o mai faceti.Sunt atatea.

| adi4ever a răspuns:

Niet

| SociallyDepressed a răspuns:

O sa ai un bebe

| Cåpåċεl a răspuns:

100% sigur ca da

| lavyBandB a răspuns:

Da...e posibilstraight face

| xCookiieMonster a răspuns:

Da pentru ca spermatoizoidul din el si al tau... deci da s-ar putea sa ramai insarcinata.

| LoveNiki a răspuns:

Da logik tongue

| alinadany a răspuns:

Nu nu ramai.am o prietena care practica mereu acest lucru si pana acum nu i s a intamplat nimic

| EuPeTineTeIubesc a răspuns:

Da, e posibil!straight face

| SkyPy a răspuns:

Deci e clar... sper ca copilul sa fie baiat.sa nu ajunga ca masa

| alinux92 a răspuns:

Da, practic in orice perioada a lunii poti ramane insarcinata pentru ca organismul uman nu e o masinarie stabila, iar ovulatia nu e cu precizie de ceas elvetian