| Cataaalinaaa a întrebat:

Am făcut sex cu iubitul meu înainte sa îmi vina ciclul cu o săptămâna neprotejat, nu a ejaculat in mine si acum mi-a venit ciclul, este posibil ca sa rămân gravida?

7 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Faptul ca nu a ejaculat diminueaza sansele sa ramai gravida, asta nu elimina sansele ca lichidul preejaculator sa isi fi facut treaba.
Mai ales ca ineleg ca ai fost mai degraba spre perioada de ovulatie ( perioada cea mai fertila) decat de menstruatie.

Faptul ca ti-a venit menstruatia sau ca nu ti-a intarziat menstruatia s-ar putea sa nu insemne prea mult, am primit fel si fel de raspunsuri.

Cel mai sigur poti sa aflii dupa 10-14 zile de la contact cu un test de sarcina. Incearca sa eviti contactele neprotejate daca vrei sa eviti sarcinile nedorite. Stiu, tentatia poate fii mare.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este posibil, iar venirea ciclului chiar confirma ca nu esti gravida.

| dullcat a răspuns:

Buna.Eu spun ca nu, nu este posibil sa fi ramas insarcinta. Daca se intampla asa, nu ti-ar mai fi venit menstruatia.Corpul uman stie destul de bine ce are de facut si e mai precis decat credem noi.Pentru a te linisti 100%, poti face un test de sarcina.

| alexandraionela1234 a răspuns:

Ciclul poate veni si peste sarcină. Dar pentru siguranță ia-ți un test de sarcină, e ieftin si nu te mai macini atât

| dullcat a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Chiar exista astfel de cazuri? Cunosti personal?

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru dullcat):

Daa, sora mea a pățit la fel, 2 luni i-a venit ciclul normal, si după a aflat ca e însărcinată, inca din prima luna de ciclu, deci da e posibil

| dullcat a răspuns (pentru alexandraionela1234):

Foarte aiurea. :/ Totusi, Mi-e greu sa cred ca acele secretii erau de la menstruatie.Probabil asa a interpretat ea?