| txstxtc a întrebat:

Ma numesc Mircea, si cred ca am o orientare sexuala homosexuala, păi să va explic: orice persoana vad, ma gandesc cum ar fi sa fac sex cu ea, ca e băiat ca e femeie (nu animale, nici copiii mici rau, nici rude) si ma gandesc ca mi-ar placea, eu ma gândeam inainte doar la fete cum ar fi dar ma gandesc si la băieți acum, si non stop ma gandesc ca sunt gay 87% din zi mi-o petrec gândindu-ma, păi totul a inceput de cand am citit un articol, despre asta, si ma gandesc ca mi-ar placea cu un băiat La fel simt si la fete, doar ca la fete,am erectie iar la băieți oricat m-as gândi nu imi intra in erectie, de sarutat un băiat, nu-mi trece prin gand, sub nicio forma, niciodata nu mi-a trecut si nici nu pot sa ma gandesc, cand vad fata de care-mi place am fluturi in stomac. La mine gândul la a face sex cu un băiat a pornit de la faptul ca nu-s multumit cu fizicul meu, si mi-l compar cu al lor, de aici, ma uit la porno cam des, cred ca si de aici tensiunea de a face sex neavând fata gasesc la orice, m-am uitat si la porno gay, dar ma gândeam inevitabil la fantezii cu fete frate nu băiat cu băiat, fac proba asta zilnic, ma uit la filme lezby penisul intra in erectie, ma uit la filme gay penisul se lasa usor, oricât as incerca. Va rog ce credeti despre mine, va rog, ma gandesc mereu la asta, vreau sa scap, am 14 ani de abia am intrat în pubertate, sunt schimbarile, imi creste parul, transpir mai des, polutii, mustata, cosuri, ceea ce nu aveam luna trecuta. Sunt baiat.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

De unde naiba ai dedus ca esti gay cand n-ai niciun fel de atractie fata de baieti?

| mihai69 a răspuns:

Ești 95% hetero, restul bi-curios.
Așadar, stai liniștit, nu e nimic deosebit și cu vârsta trece.

| yahqhqhhajioop1l a răspuns (pentru mihai69):

Ma gandesc de fiecare data, si intru in stare de panica, daca nu trece? daca alții nu au trecut prin asa ceva? daca peste 2 ani realizez ca voi fi gay sau bi? toate astea sunt de la articolele citite

| mihai69 a răspuns (pentru yahqhqhhajioop1l):

Ai doar niște gânduri și fantezii. Și până la urmă, ce e rău în a fi de o anumită orientare sexuală (fie ea hetero, homo sau bi)?!?
Ăsta ești tu, asta te definește pe tine ca om, ca persoană - cui nu-i place, să scrie în Condica de Reclamații!

| Donsavas a răspuns:

Salut. E normal ce ti se intampla. Te compari cu ei si tot insisti sa vezi daca te atrag pentru a te convinge. Nu are importanta. Plăcerea sexuala o poti obtine cu oricine si orice, poate doar cu droguri si fara partener. Ca iubit/a il vei avea pe acel/o aceea care te va iubi si care ti se va potrivi. Tu încă nu ti ai inceput viata sexuala. Homosexual sau gay esti cand faci sex cu băieți, nu cand te gândești la ei. Asa toti ne comparăm si tuturor ne plac oamenii aparent mai buni ca noi pentru că există întotdeauna. Nevoia de a te gândi la sex e de la prea multa pornografie si excesul de hormonii, care se va stabiliza in timp. Vezi ti de pubertate si lasa grijile deoparte! Esti cat se poate de normal.

| HazelEyes77 a răspuns:

Din cate ai mentionat reiese ca ai orientare heterosexuala nicidecum sa fii gay. Oricum esti la varsta la care experimentezi si iti descoperi sexualitatea si nimic nu e batut in cuie acum. Ramane de vazut pe parcurs dupa ce te descoperi pe tine si iti dai seama sigur de preferintele sexuale.

| Necunoscut112 a răspuns:

Tot ce trebuie să faci e să laşi timpul să treacă şi în toată perioada ce va veni, să nu încerci sub nicio formă să te săruţi sau sa faci sex cu băieţi, chiar dacă se iveşte ocazia.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Stai linistit ca din ce spui aici esti 100% hetero.

| Sonia17263 a răspuns:

Pari a fi heterosexual. Dar poate esti bisexual, uneori cu varsta te mai lamuresti, in timp. Nu trebuie sa intrii in panica si nici sa iti faci prea multe griji, in timp te vei lamurii concret de orientarea ta sexuala.
Indiferent de ce esti, sa stii ca sa fii hetero, bi sau homosexual e normal, nu e atat de ciudat. Esti doar in minoritate daca nu esti heterosexual. Indiferent de ce vei descoperi in timp, indiferent de ce vei ajunge sa auzi de la cei din jurul tau, sa nu crezi ca sa fii homosexual este un lucru rau. Este ok.