| yahqhqhhajioop1l a întrebat:

Deci nu stiu de ce dar am impresia că sunt pe invers! Sa va explic, totul a inceput intr-o seara cand am visat ca sunt intim cu un băiat si mi-am dat drumul pe mine, am mai patit asta de 2 ori si am cautat pe net, ce înseamnă si au zis unii ca cei care plătesc asta sunt pe invers alții nu si eu ma gandesc la cei care zic da, sunt o fire usor influentabila. Am citit la articole de genul de am înnebunit, eu nu vorbesc cu inimi cu un baiat mi se pare scarbos si dezolant, cu fetele da, chiar filtram cu ele mult asta vara dar de cand am citit articolul m-am dat peste cap! Erectii am cand ma gandesc la curul fetelor si la sanii si cand am fantezii cu ele, odata mi s-a intamplat sa stea o fata cu capul pe mine si sa am o erectie, m-am supus unui test ma gandesc la fete goale intra in erectie penisul, ma gandesc imediat la băieți intentionat se lasă in jos! Visele de genul m-au speriat, si articolele chiar m-au zăpăcit, visele cand sunt intim cu un băiat sunt normale am mai avut unul de genul dar si cu fete cand ma sărutam, iar dimineata si seara ma dau la iubita mea o dragalasesc iar in timpul zilei nu am chef de nimic ca doar la asta ma gandesc, nu am nimic cu gay nici cu lezby nici cu bi sunt confuz cu mine însumi, am si colege care se sărută si se tin de mana mereu, si zic ca ar face sex cu niste fete. Nu stiu cum as reactiona daca as vedea un băiat gol, dar daca as vedea o fata m-as dezbracă fara sa ma gandesc! Am vorbit si cu mama a zis ca la mine e o dezvoltare hormonala mai inceata, dar mi-e frică sa nu devin pe parcurs. Am 14 ani daca va ajuta.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| HazelEyes77 a răspuns:

Cum ai zis si tu, esti confuz si e oarecum normal doar e varsta la care incerci sa-ti dai seama de unele chestii, incerci sa experimentezi, iti descoperi sexualitatea, incerci fiorii primei iubiri...E ceva normal in anii adolescentei cand hormonii o iau razna de-a dreptul. E posibil sa fii bisexual daca descoperi ca ai atractie fizica atat pentru fete cat si pentru baieti si nu-i nimic nelalocul lui in asta, dimpotriva. Eu cam pe la 14-15 ani mi-am dat seama ca sunt bi, la inceput credeam ca sunt atrasa doar de fete dar pe parcurs am realizat ca imi plac si baietii. Sau poti fi heterosexual dar acum esti derutat si e normal sa pui sub semnul intrebarii unele chestii legate de sexualitate/intimitate, sa ai dubii. Stai linistit ai tot timpul din lume sa te descoperi pe tine insuti. Numai bine

| yahqhqhhajioop1l explică (pentru HazelEyes77):

Serios? chiar pot fi derutat? dar pot deveni pe parcurs? nu stiu sincer daca nu as incerca o experienta sexuala cu un băiat, sunt confuz in totalitatea, eu de abia am intrat in pubertate.

| HazelEyes77 a răspuns (pentru yahqhqhhajioop1l):

Nu e cazul sa ti faci atatea probleme legate de orientarea sexuala de pe acum crede ma ai timp sa descoperi ce gen te atrage ...si daca ambele sexe te atrag nu e ceva anormal, iesit din comun crede ma. Nu ai de unde sa ti dai seama pana nu incerci. Dar toate la timpul lor. Numai bine

| yahqhqhhajioop1l explică (pentru HazelEyes77):

Adică gen la banchet anul acesta, nu m as vedea de mana cu un baiat sa dansez (nu ca nu m ar lasa profesorii, nu vreau eu si nu as vrea) nu vreau sa tin un băiat de mana, dar ma gandesc zilnic daca sunt, ma gandesc atat de mult ca ma pun in ipostaze intime cu ei in ca o sa vad daca sunt gay, nu pot sa zic ca sunt 100% convins ca nu mi ar place o experienta sexuala cu un băiat, dar nu as sărută in veci un băiat si la fete zic mai rar ca s frumoase la băieți zic "chiar e frumos" si la fete zic le pun mana pe fund, dar colegii zic ca le intra penisul in erectie (nu toti) si ma gandesc mie de ce nu, niciodata cand am vazut un băiat aplecat nu mi-a venit sa i sau o palmă sau sa l iau in brațe. ce crezi despre tot ce ti am zis? ceva normal? sunt straight, bi sau gay?

| HazelEyes77 a răspuns (pentru yahqhqhhajioop1l):

Esti confuz asta se vede cu ochiul liber... parerea mea e ca te atrag fizic baietii intr o oarecare masura si ti ai dori sa ai relatii intime cu ei macar sa ti satisfaci o curiozitate/sa experimentezi. Nu vrei sa incerci sa te apropii de unul din prejudecata, din teama de reactii negative si dezaprobarea pe care ti ai atrage o din jur daca ti ai asuma o relatie de genul. Subconstientul tau gaseste o mie de motive care sa te impiedice si sa ti reprime atractia naturala pe care poti s o simti pentru unul dintre genuri sau pentru ambele deopotriva. Poti fi bisexual chiar daca nu iti doresti o relatie cu implicatie emotionala cu un baiat -nu ti surade ideea- ci una de natura fizica si cam atat. Poti fi genul care poate sa aiba o relatie sentimentala cu o fata si una doar sexuala cu un baiat. Ramane de vazut. In timp experimentand poti sa tii descoperi orientarea sexuala indiferent care ar fi aceea si s o accepti nu s o reprimi ca daca duci o lupta cu tine insuti nu vei fi niciodata impacat si fericit. Deocamdata nu e cazul sa te stresezi atat pe tema asta bucura te de prezent si de varsta asta frumoasa cre nu te vei mai intalni. Ia o incet pas cu pas si fa ce simti si cand simti fara atata autocritica. Numai bine

| yahqhqhhajioop1l explică (pentru HazelEyes77):

Da, m ai cam citit, dar eu am reprize, cand ma gandesc "Cum ar fi?" daca as face o cu un baiat cu o fata, cu orice ma gandesc cu un animal, cum ar fi dacă as face "****" multe, dar sunt momente mariiii din zi, cand vreau pe loc sa fac sex cu o fata, si intra penisul in erectie, cu ele stiu ca vreau, dar cu băieții sunt curios, nu ma atrage la băieți ca nu au sa ni =) si nu au vagin, in ce sa bag, ma excita mult sa am eu un penis mare si sa le satisfac pe fete, sa se "bucure" si de acolo a inceput. spre exemplu o zi normală. Dimineata si seara nu ak nicio treabă vreau sa ma culc cu fete sa fac sex cu ele, ziua ma gandesc cum ar fi, cu un băiat. ma dezgustă sărutul băiat băiat. ce sunt?

13 răspunsuri:
| zăGhost a răspuns:

Nu te supara, dar e cam aiurea sa intrebi pe net niste straini ce orientare ai tu. O sa iti dai seama singur. Momentan, uita de vise, vezi ce atrage in viata reala.

| corbulalbrosu a răspuns:

Visele sunt simple vise si nimic mai mult sau altceva. Incearca sa faci abstractie de asemenea fantasmagorii fiindca reprezinta ''opera'' plasmuita de mintea aflata in stare de....veghe latenta, de somnolenta diurna. big grin

| yahqhqhhajioop1l explică (pentru corbulalbrosu):

Deci nu e batut in cui ca s gay? sau chiar bi? sunt foarte confuz azi duc ca s gay mâine ca sunt normal azi sunt trist mâine bucuros

| mihai69 a răspuns:

Dacă eu visez că sunt milionar, crezi că o să devin?

| minrest a răspuns:

Ce te atrage e decisiv. Daca te atrag fetele, esti straight. Nu stiu de te consideri capabil sa interpretezi un vis.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E doar un vis, esti adolescent si e normal sa urle hormoni de tot felul in tine, faptul ca citesti despre asta la nesfarsit iti face rau. Inceteaza.

| artemidak a răspuns:

E ceva normal!
Nu esti pe invers!
Sau poate sti, dar nu din asta se vede.
Sau poate esti bisexual!
Deci nu te îngrijora.
Sunt 90% șanse sa fi bi sau straight.

| TimSem a răspuns:

Să mă dau și eu cu părerea...
La anii aceștia vor apărea multe lucruri neobișnuite: gânduri extreme, stări inexplicabile, dorințe contradictorii și chiar vise nerealiste.
Visele pe care le-ai visat sunt... vise. Fără să minimalizez situația ta, permite-mi să fac o comparație: dacă ai visa că ești Spiderman, te-ai trezi dimineață speriat că vei deveni un Spiderman? Ce vreau să spun este că visele pot fi din cele mai ciudate, sunt un amestec de informații din realitate cu hormoni și nevoi. Creierul tău are nevoie să se descarce de tensiunea hormonală și folosește orice mijloace - chiar vise umede cu băieți. Creierului nu-i pasă cine sau ce atâta vreme cât obține rezultatul dorit: detensionare hormonală.
Tu nu-i privești pe băieți dpdv sexual, nu ai dorințe îndreptate spre ei, nici măcar curios nu ești. Așa că, ce sfat îți dau eu este să nu te mai stresezi că ai fi gay, ci tratează situația ca ceea ce este de fapt: un vis, și atât. Ți-ar trebui mult mai multe alte elemente care să sugereze că ai fi gay. Anii îți vor descoperi, dar acum concentrează-te asupra fetelor (ca și până acum). Nu da mai multă importanță viselor, ca să nu ajungi chiar să devii suficient de curios să vrei să încerci să vezi cum e cu băieți, iar tu nici măcar să nu fii gay, și astfel să pui poveri emoționale și mentale inutile pe umerii tăi.
Continuă-ți viața ca până acum. Nu pierde momentul prezent, gândindu-te la fantasme produse de creierul tău!