| andreeeeeeeea a întrebat:

mai copilareasca dar se mai intampla. Am prieten de 2 ani si 4 luni. ne intelegemm bine dar ca tot omul are defectele lui. A aparut un baiat pe strada de vreo luna, am observat ca imi da atentie si am inceput sa `l plac, am vb cu el si a zis ca si el ma place dar ca nu`si bate capul pentru ca am prieten. Si acum ma evita numai este ca inainte de cand i-am zis ca`l plac si de cand mi-a zis si el asta. stiu ca e complicata treabalaughing dar tipul este ceva gen opusul prietenului meu, partile care imi plac la tipul asta nu le are prietenul meu. Ce as putea sa fac? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Mirela_1854 a răspuns:

Stii cum se spune,nu da pasarea din mana pentru cioara de pe gard.winking Acum problema e urmatoarea. Tu nu stii ce sa faci,gandeste`te mai intai. Relatia mea cu actualul merita dusa mai departe, simt ceva pentru el, sunt asa "grave" defectele lui incat nu pot traii cu el, sunt nefericita in aceasta relatie? Cand aflii raspunsul vei stii ce sa faci. Pentru ca si privind pe alta parte, baiatul nou poate fi un simplu Moft, e ceva nou si te atrage, dar ce ar insemna acum sa lase fiecare femie barbatul pe care il are pentru unul nou care i se pare mai bun, dar nu il cunoaste, doar asa din aparente. Iti dai seama cum am ajunge? laughing

Sincer gandeste`te la intrebarile alea si mai gandeste`te si ca baiatul nou e un necunoscut, adica aparentele pot fi inselatoare tongue

Bafta si vezi ce alegi :*

12 răspunsuri:
| maradi3 a răspuns:

Dacaai reusit sa stai52 de luni cu cineva inseamna ca e ceva "cimentat"acolo intre voi! gandeste-te,mergi la ala nou noutz sa-i vezi "partile lipsa"ale actualului,te plictisesti de ele,si vrei sa te reintorci de unde-ai plecat si asta iti spune"pa!"(in cel mai bun caz doar atat!)...ce te faci? Oricine poa sa vina sa-ti spuna ca-i place de tine si tie sa ti se si aprinda calcaile dupa el? Sincer,eu nu mi-as dori sa fiu in pielea actualului,daca asa se pune problema! gandeste-te ca si el ti-ar raspunde fix la fel, si-ti spune ca s-a indragostit de alta! Cam cum ti-ar pica? Evident, nu ti-ar fi totuna! bafta in alegere

| LittleRose a răspuns:

Opinia mea ar fi sa iti pastrezi relatia.Baiatul acela e o pasa trecatoare.2 ani si 4 luni nu sunt de colo si prietenul tau se poate schimba pentru tine. Exemple de astfel de cazuri sunt "n".Nu te arunca intr-o noua relatie, cu o persoana despre care nu sti prea multe.

| Paradise a răspuns:

De ce vrei tu sa dai cu piciorul unei relații de 2 ani și 4 luni? Va înțelegeți bine și vad ca știi ca nimeni nu'-i perfect! Dar știi ce ma gândesc eu? Daca îți place de 2 băieți în același timp, cred ca mai bine îl alegi pe al doilea, pentru ca asta înseamnă ca nu îl iubești destul pe primul, dar na. Eu nu mi-as lăsa iubitul de 2 ani și ceva, adică, ma gândesc înainte și la consecințe și cât m-am chinuit sa fac relația asta sa reziste, și acum?

| yasser25 a răspuns:

Ai 2 variante!winking
1.Sa iti bagi mintile in cap si sa lasi draq aventurile, gandeste-te ca dai cu piciorul unei relatii de 2 ani! '' partile care imi plac la tipul asta nu le are prietenul meu " acum nu mai esti atrasa de el, el nu e cum e asta. hm o sa vezi tu...
2.Sa devii o si sa mergi la 2 capete, adica, cu ambii! Sper sa alegi varianta cea ma buna! Ai ajuns la vorba mea, acum o simti pe pielea ta, daca iti plac baietii rai, stai si sefera cat vrei!

| albina a răspuns:

Sa te hotarasti, altfel ii vei pierde pe amandoi... Ai o relatie, nu e corect sa ii dai cu piciorul pentru alta, care cel mai probabil ii vei da si ei cu piciorul... O relatie de 2 ani e ceva serios, dar niciprietenul tau nu merita sa il inseli. Hotaraste singura!

| bigelcid a răspuns:

Pai, daca si celalalt tip are 2 ani si 4 luni, mai bine lasa

| Pişcoţel_8877 a răspuns:

Dupa mine eu zic sa il alegi pe actualul. happy
Pentru ca nu stii sigur, poate face asa doar ca sa te cucereasca si sa te simti tu mai atrasa de el...sa devii obsedata de el practic.[tipul care a aparut acum in viata ta]

hee hee

Daca simti ca actualul te iubeste...N-ai de ce sa-l lasi pentru altul.

Si...
Nu conteaza ce are unul si ce nu are altul oh go on

Nu lasa 2 ani asa.pentru un altul happy

| Lasatunumele a răspuns:

Pff, gandeste-te la faptul ca nu ai de gand sa traiesti o viata intreaga cu niciunul. Eu probabil l-as lasa pe actualul si as sta cu celalalt, pur si simplu pentru ca vreau sa am o relatie noua.

| scoobydoo a răspuns:

Il iubesti pe tipu cu care esti de 2 ani? nu cred.doar am zis si eu asa.

| Alii_4715 a răspuns:

Pai happy poti sa.l intrebi de ce te evita de cand va.ti spus amandoi sentimentele si problema se rezolva de la sine :*

| iasminutza_2656 a răspuns:

Gandeste-te bine inainte sa dai cu piciorul in relatia asta de 2 ani si 4 luni, pana la urma dc mai stai cu baiatul asta poate ca el te iubeste. Nu stiu dar eu zic sa nul lasi pe baiatul asta. poate mai tarziu ai sa regreti ca poate ai sal pierzi, si celalalt care iai marturisit cal placi poate nu o sa te mai bage in seama

| mystery01 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa-ti zic mai andreea.depinde pe cine iubesti cel mai mult.lasa inima ca sa decida.si nu stii ce gen de baiat poate fi acela. poate se comporta asa doar pentru a te avea doar o noapte. poate nu vrea o relatie serioasa.afla si tu cat mai mult despre el si zine ce sa mai intamplat