| Miri97 a întrebat:

Voi scrie destul de mult, apreciez daca ati avea răbdarea sa citit. De aproape 5 luni vorbesc cu cineva. Daca ar trebui sa l descriu, sa spun cum este, as spune ca e frumos, placut, dar stresant, dureros, este totul acum. Maine nu stiu ce va fi. Acum fix un an, un prieten mi a povestit de el, a vrut sa mi facă cunoștință, spunându mi doar mie despre acest mic plan, am refuzat categoric... Nu mi plac chestiile gen Cupidon. Am zis ca daca se va intampla ceva va veni de la sine, in vara, total întâmplator am inceput sa vorbim pe o rețea de socializare, de multe ori ma intre daca 4 ani sunt un capăt de lume, ma macină diferentele de varsta. Desi mental ne întâlnim pe la mijloc, simt ca diferenta asta ii vine greu lui, prima luna a trecut fara sa o simt, era ceva natural, ma trezeam si primeam mesaj de buna dimineata, imi plăcea asta, am inceput sa ma obișnuiesc, cu el, cu prezenta lui in viata mea. Am zis ca nu ma voi îndrăgosti, doar era o conversatie. Era culmea... Dar nu imposibil. Problema e ca fosta lui prietena, de altfel si prima, a lasat urme destul de adânci, au fost multe lucruri intre ei asa ca el a hotarat sa pună punct. Dupa o luna in care am vorbit, am inceput sa ne cunoaștem, mi a zis ca vrea sa vorbim despre noi, eram in extaz, aveam așteptari, dar mi a spus ca vrea sa nu interpretez gresit, ca vrea sa se vindece complet inainte sa intre in alta relație, ca este prea devreme si pentru mine si pt el si sa așteptam cum evoluează lucrurile pentru a fi ceva de viitor, daca vom ajunge la ceva vreodată. Am fost dărâmată, am plans, el era f rezervat. Am fost distrusă o perioada, am spus ca ma departez Nu mi se părea corect. Dar n am putut sa l las, mereu ma cauta, si iar am inceput sa vorbim, eram acolo, stiind unul de altul in permanenta. Pot sa spun cu lejeritate ca am trecut peste fluturasii in stomac, este mult mai mult... Dupa 3 luni, s a intamplat sa ne si întâlnim, sa avem contactul acela vizual dupa care am tanjit inca de la inceput... A fost totul atunci. Dupa au existat perioade de răcire, cand nu mai știam nimic de el cu zilele si din cauza acelor bariere pe care le a ridicat la inceput nu am putut sa fac nimic, n am putut sa intreb nimic. Eram nebuna. Credeam ca ma evita intenționat, dar întotdeauna se întorcea si se dovedea ca a fost vorba de probleme in familie sau lucruri destul de solicitante. Am invatat multe, sa am rabdare, sa tac cand e nevoie. Faptul ca e bine, imi linisteste sufletul. Acum, suntem binec vorbim, ne sprijinim, radem. Cred ca m ar distruge daca n am ajunge undeva cu toate astea, dupa atata timp investit, automat si sentimente, cred ca e firesc sa vreau sa fie mai mult. Dar mai este o problema, prietenul lui cel mai bun nu ma sufera, nu are ceva anume cu mine, el si cu prietena lui, nu m au înghițit niciodata, la inceput m a afectat, stiu ca ii spune sa nu mai vorbească cu mine, si chiar a mintit o pe prietena mea ca tipul cu care vorbesc e deja intr o relație, doar doar sa renunt la el. Si tot mi se spune ca e mare lucru ca inca mai vb cu mine deoarece el este genul care ii mănânca din palme prietenului cel mai bun, ce spune el e lege, dar uite ca au trecut aproape 5 luni. Eu sunt aici. El e aici. Nu stiu ce va fi maine. Dar trăiesc cu soeranta. Ce credeți despre asta? Cat mai obiectiv va rog si Multumesc pt rabdare happy

4 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Pierdere de timp, umplere aiurea a spatiului si bataie de joc. Cam asta se intampla...nici nu te vrea, nici nu te lasa. Ii place sa te stie agatata dar nu te place suficient incat sa vrea ceva de la tine. Tu chiar nu vezi ca esti pur si simplu o manta de vreme rea si ca in momentul in care o sa o gaseasca pe alta care ii face capul (a se citi penisul) sa tremure o sa uite de tine. la fel si daca fosta cumva se plictiseste si se hotaraste ca il vrea inapoi.
Eu in situatia ta as risca si as merge pe totul sau nimic. Daca iese bine, cu atat mai bine, daca iese prost macar nu mai stau atarnata de ..nimic.
Eu i-as spune respectivului ca eu am sentimente pentru el si ca nu e corect fata de mine sa ma tine asa in stand by si ca as prefera sa ma lase in pace daca tot nu simte mare lucru pentru mine. Si as disparea complet din peisaj.
Daca ar tine la mine, ar face si imposibilul sa ma intoarca... daca nu...a fost oricum pierdere de timp si nu avea de ce sa continue.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate nu esti pregatita sa accepti dar ce spune sofisis e adevarat. Te tine ca pe o rezerva, esti cea la care apeleaza doar atunci cand nu are optiuni. Problema este ca in momentul in care va aparea altcineva iti va frange inima. Ai de ales intre doua rele: pui punct acum si suferi sau continui pana va pune el punct si vei suferi exponential mai mult. Treaba cu vindecatul e vrajeala, s-ar fi vindecat mult mai usor avand langa el pe cineva care il iubeste decat tinandu-te pe tine in sah timp de 5 luni.

Raspunsul meu obiectiv este cel pe care ti-l doreai cel mai putin sa-l primesti, din pacate. Eu zic sa-l lasi, nu te place nici pe departe la fel de mult pe cat il placi tu. SI daca ar da o sansa relatiei, lucrurile tot trist s-ar termina pentru tine.

| tractorisul a răspuns:

Buna! eu cred ca tu ai fost mereu pe LOCUL 2, a foloit TEHNICA PSIHOLOGICA sau cum naiba i zice, : la inceput te-a lasat sa crezi ca-l ai sub papuc, cand a vazut ca incepi sa tii la el atunci s-a intors roata, te-a bagat sub papuc ca si fi fata de rezerva, eu zic ca nu merita sa fii cu asa ceva probabil ca n-o sa aveti o relatie lunga ..sau doboara-l tu cu propriile lui arme! happy bafta!

| Miri97 explică:

@tractorisul stii ce ma supara, In general la bărbați? Daca si ar supune Intențiile ar fi mult mai usor... Poate ar durea acum sa mi zică ca nu ma vede mai mult decat ce sunt in momentul de fata, dar mai tare ar durea dupa muuuulte luni trecute. Nu pot sa l distrug laughing cum sa zic asta? Nu ma pot răzbuna, cred ca cel mai tare l ar durea sa nu mai fiu acolo cand are nevoie, să-l ascult, sa l sfătuiesc, si el s a obisnuit cu mine, poate doar la nivelul asta, dar nu pot sa treacă 5 luni totusi si sa nu aibe cat de cat sentimente, ma enervează ca am atatia baieti care vor sa încerce sa fie in viata mea, dar eu m am focusat doar pe unul, ironic. Multumesc oricum de raspuns, ma voi gandi la ce ai spus