| anonim_4396 a întrebat:

paracetamolul in ce cantitate este letal? (numar pastile) si ce durata are acesta pana isi face efectul?

Daca nu imi poti da un raspuns concret te rog sa eviti.

3 răspunsuri:
| Purec a răspuns:

Depinde de la om la om, in orice caz nu survine decesul atat de rapid. Dupa vreo 72 de ore cel mai devreme. Ai nevoie insa de "doar" vreo 7-8 pastile

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista un raspuns clar pentru ceea ce intrebi.

Unii pot intra in soc anafilactic doar de la o singura, datorita uneia dintre substantele aflate in compozitia comprimatului, deci, nu exista un raspuns clar la ceea ce intrebi.

Pe de alta parte, supradozele de paracetamol, duce la insuficienta hepatica, in felul acesta au decedat foarte multi oameni.

Ai ganduri necurate cumva?

Intreaba-ti medicul de familie, inainte sa urmezi de capul tau tratament cu astfel de comprimate.

| BelleStar a răspuns:

Sunt si alte cai mai simple spre sinucudere.