| pisikmik a întrebat:

Am si eu o intrebare:-s...sunt cu un baiat de 5 luni al are 18 ani iar eu 15... ar fi bine sa ne incepem viata sexuala cum?

Răspuns Câştigător
| Ionut_1824 a răspuns:

A face dragoste nu este o joaca.La varsta asta nu esti destul de matura ca sa-ti dai seama daca este bine sau nu. Si ce garantii ai tu, pe ce esti tu sigura ca nu te va lasa imediat sau dupa un timp. A te darui inseamna sa renunti la tot ce ai tu de pret.Si asta se face cu persoana de care esti sigura, ca este pentru tine, persoana cu care ai stat atata timp, timp in care ai ajuns sa cunosti partenerul destul de bine, ca sa-ti ofere acea siguranta, incredere, liniste etc. Si inca ceva: daca incepeti acum activitatea sexuala, fii sigura ca relatia voastra se va baza mai mult pe sex.Concluzia! Mai ai rabdare ai destul timp sa ajungi acolo.

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, fiindca tu esti prea mica. Asteapta sa faci macar 17 ani si jumatate (varsta minima recomandata din punct de vedere medical). daca va iubiti, timpul va trece repede si in favoarea voastra. Gandeste-te ca daca iti incepi viata sexuala acum vei avea risc de cancer de col uterin de 9-10 ori mai mare ca o femeie normala si va trebui sa te duci, toata viata ta, la ginecolog o data la 6 luni. Esti pregatita pentru asta? parintii tai sunt de acord sa te insoteasca pana la 16 ani?

| RXN a răspuns:

Nu. Exceptand faptul ca in 5 luni nu cred ca v-ati consolidat voi o relatie serioasa, tu esti mult prea mica. Te supui la niste riscuri cam mari, atat fizice, cat si pshice, daca iti incepi viata sexuala la 15 ani.In plus, nu cred ca esti pregatita sa-ti asumi responsabilitatile inceperii vietii sexuale[sarcina nedorita, boli venerice, protectie, etc], ca sa nu mai vorbim ca te poti alege cu niste afectiuni care te vor marca pe termen lung, atat fizice, cat si psihice.In plus, ce garantie ai tu ca nu o sa te lase dupa? Crezi ca vei fi in stare sa treci peste asta? Vei fi suficient de matura sa accepti toate astea?

| Phutui a răspuns:

Stai cumintewinking

| ame93 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa stati sa va acordati timp sa va cunoasteti mai bine, la 5 luni sunt multe lucruri mai importante de aflat decat sexul, parerea mea.acum e alegerea ta. daca ai de gand sa faci acest pas aveti grija.succes!

| 123456 a răspuns:

Daca vreti amandoi da de ce nu

| noob a răspuns:

Da

| Alexa_2878 a răspuns:

Poy te iubeste? Tu il iubesti? Sunteti pregatiti pentru asta? Inceperea vietii sexuale aduce cu ea multe responsabilitati. Voi decideti daca incepeti viata sexuala sau nu, important e sa va protejatiwinking

| Jamelia1 a răspuns:

Stiu ca aproape toti o sa iti spuna ca nu.deoarece esti prea tinara(ceea ce cam este corect, ar trebui sa mai astepti macar 2 ani), insa deja aceasta este alegerea ta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da darnici o secunda nici o clipa fara prezevativ ca daca nu vei fi o mama buna

| denis_2496 a răspuns:

Ai sa faci cea mai mare greseala din viata ta, nu e bine asta, corpul inca nu-i bine derins cu aceasta, trebuie sa studiezi mai multa biologie UMANA

| andrea_3951 a răspuns:

Anca esti mica ar trebui sa mai astepti un an doi dar daca va iubit mult si esti sigura ca el nu o sai bata joc sa se culce cu tine si sa te lase balta ai grija baieti sunt nesimtiti