| BaciuDenisa a întrebat:

Buna am 17 ani si 5 luni sunt am o relatie cu un baiat de 17 ani.Suntem impreuna de 9 luni si ne iubim. vrem sa ne incepem viata sexuala..Credeti ca este ok de la varsta asta? O sa doara?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca intrebi aici eu zic ca inca nu esti pregatita.
Daca erai, o faceai direct nu cereai opinia unor straini.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu cre dca este ok la avrsta asta. Accidente se intampla si o sarcina poate apare. ce veti afce atunci?
Abandonati scoala ca sa cresteti un prunc? Unde stati? Cum puteti s ava luati raspudneri cand voi insiva sunteti niste copii mici inca?
Eu spun sa va terminati macar liceul, inainte sa va apucati sa va jucati de-a sexul, ca sa nu va distrugeti viata si viitorul!

| Live4Ride a răspuns:

Da este varsta la care va puteti incepe viata sexuala. eu am inceput'øo la 12 ani dar nu intr'o relatie si nu am avut nici un accident sa las vre'o fata gravida. Ati putea pana sa incepeti sa aveti relatii intime sa va jucati unul cu celalalt si sa incepeti sa va cunoasteti partile intime si sa va jucati cu mainile pe corpul celuilalt, iar intr'un final sa ajungeti la contact sexual. Neavand experienta este foarte important sa va protejati si sa nu accepti sa o faci fara prezervativ pentru ca daca nici baiatul nu are experienta posibil sa nu se poata abtine si va termina in tine.
Cat despre durere nu sunt fata si nu pot spune daca doare sau nu, dar aici depinde si de corpul fiecarei fete in parte. Este posibil sa doara si sa apara sangerari cand se rupe himenul, dar daca deja vei fii excitata si va fi un preludiu pe masura atucni va fi mai usor.
17/18 ani este o varsta perfecta sa incepi viata sexuala si te felicit ca ai rabdat pana la aceasta varsta! Greu mai gasesti fete virgine la varsta de 17/18 ani.

Nu uita sa va protejati!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Live4Ride):

Ce ai inceputu tu la 12 ani? care viata sexuala?
Ca la 12 ani ai un cuculet cat un degetel.
Deci, ce spui tu acolo?
sa-ti f... prietenii la creier, nu inseamna sa ai sex!

Cat priveste accidente si lasat gravide...de fapt, chiar tie ti s-a sa lasi o fata gravida in 2015, uite ce ai scris aici pe forum:
https://www.tpu.ro/......mai-putea/

Nu-i asa ca t-a crescut nasul de cand minti? sau ai uitat d ela mana pana la gura?
Poate aveai 22 de ani cand ai inceput sa faci sex, nu 12, ia mai gandeste-te!
In orica caz, nu mai da sfaturi eronate, cand nu esti in stare sa-ti aduci aminte datele corecte.