| MaRy_1097 a întrebat:

SUnt impreuna cu un baiat de 4 luni. el mi-a cerut sa mergem in vacanta impreuna.parintii au zis ca ma lasa. dar imi este frica ca doreste sa ne incepem viata sexuala.

ps: Eu am 16 ani iar el 17

Răspuns Câştigător
| claudia_7744 a răspuns:

Hmmm
eu zic sa mergi in vacanta ai sa te distrezi si ce daca o sa zica sa va incepeti viata sexuala? daca u nu vrei nare cum sa te fortezetongue! sau il crezi in stare sa te fortezeraised eyebrows! spune-i de la inceput ca daca mergeti in vacanta impreuna nu o sa faceti nimic pentru ca nu te simti pregatita e simplutonguemakr asa il informezi inainte daca el se supara si spune ca atunci nu mai mergem.inseamna ca vroia doar asta si nare rost sa mai stai cu eltongue

9 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, pai daca tu nu vrei, atunci nu iti fa griji, el trebuie sa iti respecte deciziile.
Daca nu ai destula incredere in el, atunci nu te duce, insa daca ai incredere atunci mergi cu el, insa discuta cu el despre acest subiect si spune-i ca nu esti pregatita sau ca nu iti doresti inca...decizia e a ta si daca tine la tine si ii pasa de tine, atunci nu te va presa cu asta si nici nu te va obliga.In cazul in care mergi cu el, ai grija ce si cum, daca nu vrei sa va incepeti viata sexuala, ai grija ca tentatia e mare si nu se stie cum va puteti lasa dusi de val si sa o faceti, iar in cazul in care se intampla, nu uita de protectie.
Totusi, nu te mai stresa cu asta, daca stiu parintii si sunt de acord sa petreci cu el vacanta, bucura-te de vacanta si vorbiti inainte despre asta sa stie temerile tale.

| Floreenofficial a răspuns:

Sincer sa fiu si eu cred acelasi lucru.Adica nu cred ca se gandeste doar la asta dar cred ca intr-o seara iti va bate apropo...mai bine nu va duceti in vacanta! sad

| georgegs a răspuns:

Are.dreptate.anonimu.tear.putea.viola.dar.nu.
prea.cred.dar.e.posibil.si.asta.totusi.eu.zic
.s-a.accepti.vacanta

| Nebuneală a răspuns:

Bunahappy!
Pai te duci numai daca chiar iti doresti sa pleci cu el.Si daca propune acest lucru spune-i ca nu esti destul de pregatita pentru acest pashappy. Si ii spuni ca, cand o sa fi pregatita o sa ii spui.
Si te va intelege cu siguranta!
Succeshappy

| andreea_9164 a răspuns:

Pai inainte de a merge in vacanta ar trebui sa ii spui de faptul ca tu inca nu esti pregatita si nu vrei sa o faci. In functie de raspunsul lui iti vei da seama daca vrea sa mearga in vacanta cu tine doar pentru sex.
Eu totusi cred ca ar trebui sa mergi mai ales ca si parintii tai sunt de acord happy. Oricum tu sti cel mai bine ce hotarare sa iei.
Vacanta placutahee hee.
Ceao.

| aura_1762 a răspuns:

Nu stiu eu zic sa mergi si daca vrea sa va incepeti viata sexuala poti sal refuzi daca tu nu vrei! nu creca va pica cerul ...bafta da du-te cel mai bine te mai distrezi si tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ce crezi ca vrea un baiat sa fie numai cu tine pentru mai mult timp? Ptr a vorbi de teme? Acum depinde cit de pregatita esti. Daca nu esti nu accepti vacanta in doi si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa nu cine stie ce ganduri are sau ce pervers o fi poate daca nu vrei te ar viola deci mai bine stai cuminte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca uh nu iti doresti sa iti incepi viata sexuala refuza-l dar du-te in vacanta... e mai bine o sa-ti para rau daca nu te duci