| anonim_4396 a întrebat:

Buna ma numesc Alexandru si am si eu o intrebare happy

Am 17 ani si prietenea mea are 12 jumate suntem impreuna de 8 luni la ce varsta e bine sa ne incepem viata sexuala?

Multumesc astept parerile dvs!

Răspuns Câştigător
| tyana a răspuns:

Cand o sa aveti 18 ani! Deci pana ea face 18 ani tu mai ai de asteptat 6 ani! De curiozitate, ii daruiesti papusi cand vrei sa fii atent cu ea?

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca tii cat de cat la ea si nu vrei sa faca cancer de col uterin, asteapta pana implineste minim 17 ani si jumatate. Oricum, inainte ca fata sa implineasca macar 17 ani, nici sa nu te gandesti la sex.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Măi nene, dar chiar aşa? Te dai la copii?
Dă-te la fătuci cu vârsta minimă de 16 ani.
În general cele mai tinere de 16 ani pot avea mari probleme dacă-şi încep viaţa sexuală şi, în mod cert, cele mai tinere de 15 ani trebuie să-şi vadă de treabă şi nu de sex.
Cel mai devreme după ce face 15 ani şi jumătate.
Crede-mă că n-ai s-o aştepţi atâta aşa că dă-te şi tu la o fată mai în vârstă.
Salut.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu ai varsta potrivita, dar ea e foarte mica pentru asa ceva, mai trebuie sa o astepti macar 3-5 ani!

Abh
| Abh a răspuns:

Ai grija ce iti doresti, parintii ei te pot da in judecata pentru corupere de minori. Gandeste-te si la posibilitatea ca ea sa ramana gravida accidental, bineinteles, ce ati face?

Abh
| Abh a răspuns:

Contraceptive la 12 ani? Sunteti inconstienti, oameni buni! Daca tii intr-adevar la ea, amana inceputul vietii sexuale in ceea ce o priveste, macar pana implineste 16 ani.

| Just4FunHD a răspuns:

Perioada ce o aveti impreuna ar fi potrivita, insa varsta ce o are ea, nu prea. E cam aiurea sa iti incepi viata sexuala de la o varsta atat de frageda.
Dar daca si ea e de-acord, atunci nu vad ce va opreste.
P. s. Dar protejati-va!

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Pai tu ai o varsata potrivita dar ea este inca cam mica trebuia sa iti gasesti o fata aprropiata de varsta ta.sau sa astept sa treaca vreo 3-4 ani zic eu sa fie putin mai mare si ea

| DarQueen a răspuns:

Hello. Uite, și eu am 18 ani și prietena mea are 14 ani. Sunt împreună cu ea de vara trecută dar nu mă gândesc deloc la sex.
Ceea ce unii oameni nu înțeleg, este că nu poți controla ceea ce vrea inima...
@tyana te rog nu te mai băga singură în seamă, lasă omul în pace, că în iubire nu există înălțime, vârstă, rasă, sex.
Deci, Alex, iubiți-vă mult și eu îți recomand să nu încerci încă să faci sex cu ea, adică vrei neapărat asta?
happy

| Byencutzz a răspuns:

Daca o iubesti cu adevart nu-i ceri astahappy
nu va inteleg, va iubiti ok dar tu aspeti sex de la ea ea nici macar nu a terminat 8 clase iti dai seama?
asa de mult s-a schimbat civilizatiaa?
unde sunt relatiilea cu iubire? cu sentimente puternice? unde nu le era gandul numai la sex ci la persoana iubita? de ce acum numai sex aveti in cap?
din cauza unora ca voi, imi este si frica sa-mi fac prieten

| alexeanca a răspuns:

@jacob_black stiam ca barbatii sunt imaturi dar atat tu cat si amicul care a pus intrebarea sunteti sub orice critica.Asta e pedofilie pura.Cum sa ai iubita de 14 ani mai copile? Ce poti discuta tu cu o fetita? Inseamana ca si capacitatea ta intelectuala a ramas cu mult in urma, adica la stadiul de 14 ani. Cel care a pus intrebarea banuiesc ca a facut o gluma pentru ca asa cum spunea tyana, fetitei de 12 ani probabil inca ii mai plac papusile.De ce nu ii lasati voi pe copii sa creasca si sa se dezvolte normal, sa nu le traumatizati copilaria? Anticonceptionale la 12 ani? Abh are dreptate cand spune ca parintii l-ar putea da in judecata.Sa fiu in locul parintilor acestor copii ati infunda amandoi puscaria! Si ai respect pentru tyana ca are o varsta, ametitule.Nu se baga in seama ci da sfaturi bune unor plozi fara viitor ca voi doi.Pfff...ma lasi cu iubirea n-are varsta si tampenii de genul asta.Am 15 ani dar nici nu ma gandesc la iubit tocmai din cauza unor inadaptati ca voi. Tu vrei sa spui ca stai cu aia de 14 ani si nu te gandesti deloc la sex, doar o mangai pe obraz si o tii de manuta!?

| fyfy3 a răspuns:

Nu crezi ca e diferenta mare de ani.nu stiu ce sa zic cautati alta iubita mai de vasta ta! a da asteapta pana la 18 ani!

| friday a răspuns:

Ea vrea sa incheie cea mai frumoasa perioada din viata (copilaria)?
Pentru ca da, la 12 ani e o copila si nu stie ce vrea. Stie ce implica decizia ei? Stie ce sa faca in caz de ceva?
. sau e doar nerabdatoare.
Spune-i oricum, sa nu se teama, ca nu moare virgina oh go on.

| pauladrian a răspuns:

Impusca-te

| pinkrulz1994 a răspuns:

Esti in afara capacitatilor mintale?!?!? te astepti ca o fetita de 12 ani sa si-o traga?

| katrin7727 a răspuns:

Domne deci lol eu am aproape 13 si daca u ai 17 nu ai ce vdea la ia ba copcil da marog aspectunu prea cont da dupa c te culci cu ia ai dai papuci?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca ea e de acord e bine dar protejati`va e o perioada dificiila pentru ea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ea este de accord dar eu ma gandesc sa astept sa faca 14 ani daca ea zice ca nu are rost sa asteptam atata si e ok si la 13 o sa incercam. Aveti inventivitate? ia ziceti-mi niste pareri cum s-ar putea incepe happy app am trecut de faza cu plimbari, saruturi, mangaieri alea alea happy

Mersi, (Just) cu siguranta vom face procejat ia zice ca se gandeste pentru orice eventualitate sa ia si niste contraceptive sa nu apara surprize neplacute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La ce virsta se poate eU nu 6tiu da 6tiu precis ca la 12 ani e cam devreme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nici ea Nici eu nu suntem nerabdatorii dar nici nu zicem ca nu ne-ar place, aveti dreptate e cam devreme eu nu sunt de accord sa ia contraceptive ca are 12 ani.so nu are rost sa incepem mai repede decat dupa ce face 14 ani si atunci trebuie gandit pentru ca nu e bine sa ia contraceptive si asa exista multe riscuri. Eu o iubesc si nu o parasesc pentru chestia ca nu putem face sex nici eu nu ma grabesc dar ziceam asa deoarece in ultima vreme am cam avansat si na au inceput discutiile despre chesti mai avansate happy

multumesc pentru parerile dvs, numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut si eu am patit exact la fel bine prietenul meu era mai mare ca mine cu vreo 2 3 ani si el ma tot enerva ca sa ne incepem viata sexuala eu i-am zis ca da da de la anul si dupa ce m-am gandit mai bine am zis nu pentru ca poate thu ai o varsta adecvata dar ea este ink prea mica nu e bine sa isi piarda virginitetea de la varsta asta deci gandeste-te la ea nu la tine eu de exemplu pentru ca l-am refuzat imi las iubithul sa mearga la alte fete care sunt dispuse sa intretina astfel de relatii cu el