| IamJoKeR a întrebat:

Am si eu o intrebare si astept niște sfaturi. Mereu mi-am dorit să întâlnesc fete cuminți, fără arfe si fara fite, fete credincioasă, deschise la minte, fete normale, sociabilă, drăguțe care nu le intereseaza partea materială sau aspectul fizic, care sa fim sinceri este trecător si care sa puna accent pe suflet. Am cunoscut diferite individe care m-au dezamăgit profund si Am suferit. Am cunoscut o fată venind dupa o despărțire, am iesit cu ea, ne-am plimbat, am vb, am stat 2luni dupa ea așteptând să ne vedem, in timp ce era cu fostul vb cu mine ca vrea sa o termine cu el ca o bătea, obuza fizic cat si verbal dupa care relatia lor s-a terminat, a iesit cu mine, ne-am cunoscut, ne-am combinat si dupa o saptamana ma paraseste, ca in cele 6 urmă sa se întoarcă la foști ei iubit rulând legătura cu mine. După care a urmat o pauza de 3 luni si doar încercare nereușite sa mai cunosc si alte fete, am ajuns sa fiu mințit, am fost stors de bani apoi luat in bătaie de joc. Si mă opresc aici.
Oare ce sa fac sa pot gasi si o fată de Doamne Ajută? Am incercat sa ies in parc sa ma bag placut in seama si am luat drept măscărici si vreau să subliniez că am un vocabular adecvat si cei 7 ani de acasă și bunul simț. Astept parerile si sfaturile voastre.

Răspuns Câştigător
| 90210 a răspuns:

Fetele de genul ala stau mai mult in casa laughing
Si eu eram tot asa. Din cauza asta n-am avut prieten pana la 23 de ani. Nu ieseam aproape deloc din casa laughing
Cauta si tu pe Tinder. Eu acolo mi-am gasit iubit. Crede-ma ca se gasesc si fete de treaba acolo. Toate prietenele mele si-au gasit iubitii pe Tinder si pot spune ca toate ne incradram in descrierea ta. Ai incredere si mai cauta.

15 răspunsuri:
| Emazio a răspuns:

Credincioasă?, au cam trecut vremurile, poate doar la sat undeva. Sa nu cauti, daca iti vezi de viata fetele o sa apara în viața ta.

| Violleta2022 a răspuns:

Dar la biserica ai fost? De ce nu-ti cauti fete care merg acolo?
Macar acelea au credinta, bun simt, sunt cuminti, sunt cinstite si nu cred ca se vor preta la acte nemernice sa te stoarca de bani.

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa cauti in continuare. Sa nu te dai batut dupa primele esecuri. Trebuie sa traiesti cu permanenta incredere ca speranta NU moare niciodata. Sufletul pereche exista pe undeva dar uneori necesita multa munca de cautare pana reusesti sa o si gasesti. Multa sanatatE!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să continui până găsești.

| Plato a răspuns:

Pot sa stiu unde le cauti? Ca in club nu prea merg credincioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"fete credincioasă, deschise la minte"
Unii ar spune ca astea doua calități nu merg împreuna laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Fix asta ma gandeam si eu laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai tu vrei una care sa nu se uite la lucruri materiale, bani si la aspectul fizic, pentru ca esti sarac si urat. Ca daca le aveai pe amandoua, nu iti mai pasa.
Poti sa incerci sa mai cauti, dar poate ca ridici stacheta cu prea multe conditii. Multumeste-te cu ce gasesti si poniti de acolo.
Daca nu merge nu merge, Nu e panica. Ca mai sunt si altele.

| GirlOnline81 a răspuns:

"... care nu le intereseaza aspectul fizic"

BananutaZambitoare, numeste-ma cum vrei, dar aspectul fizic care, pentru mine, inseamna atractie chiar conteaza (sincer!). Abia apoi, daca descoperi ca pe langa atractie te mai leaga si altceva, mergi mai departe. In rest, sunt de acord cu tot ce s-a scris mai sus.
Ah! Si tin sa adaug ceva: unele femei merita, altele... si-o merita.

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Si daca nu descoperi si altceva?

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Ma intrebi pe mine sau in general?

| Plato a răspuns (pentru GirlOnline81):

Pai pe tine, ca n-ai de unde sa stii in general.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Plato):

Pun capat inainte chiar de a incepe.

| Issabelle6789 a răspuns:

Nu vreau sa iei in bataie de joc raspunsul meu sau sa crezi ca fac misto de tine.Eu ca fata iti spun sincer ca:
1.Invata sa scrii si sa te exprimi corect
2.Aspectul fizic este important(atat pentru fete cat si pentru baieti):daca nu exista atractie fizica nu poate exista nimic
3. daca nu ai gasit pana acum asta nu inseamna ca nu vei gasi pe cineva niciodata.
Incearca sa gandesti mai pozitiv. Daca vei gandi mereu asa si vei spune ca toate sunt asa atunci cu siguranta nu vei gasi nicio fata pe placul tau. Fete cuminti mai sunt si nu toate sunt atrase de baietii rai sau doar de bani si sex.E cam greu sa le gasesti dar nici nu trebuie sa le cauti caci dragostea vine de la sine? nu trebuie cautata?

| DePeTarnave a răspuns:

Ba omule, nu mai exista acel portret de femei. toate vor bani, sex, distractie, cineva care sa le intretina si sa le faca poftele. nu mai fi fatalau ca vei fi luat de prost in continuare si vei suferi. Fi mai dur si mai indiferent pe viitor. nu te mai indragostii de orice japita, joaca-te si tu cu ele. ca lor le plac genul asta de barbat rau.