| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare si va rog sa nu radeti de mine. Unde se afla punctul G? Stiu ca in..., dar unde mai exact?

3 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In interiorul vaginului, la aprox 3-5 cm de la intrare, pe partea superioara (spre burtica!).

Vezi ca nu e buton de sonerie! Sa te speli foarte bine pe maini inainte de a incepe sa umbli pe acolo!, iar unghiile sa fie taiate foarte scurt, si foarte bine pilite, pentru a evita sa zgarii zona aceea foarte sensibila, ok?!

Si multa delicatete, rabdare si tandrete, ca nu dau tatarii, da?!

| lovenotsex a răspuns:

Raspuns corect si foarte ajutator pentru tine a dat PsihoSex...

| adelina_1168 a răspuns:

. Punctul G este un tesut nervos ce seamana cu un bob de fasole aflat la aproximativ jumatatea distantei dintre partea posterioara a osului pubian si partea superioara a cervixului. El reprezinta cea mai excitabila zona a corpului feminin. Dimensiunea si locul unde se afla punctul G pot diferi de la femeie la femeie, dar de obicei este de dimensiunea unei monede de 500 de lei si se afla la 6-7 cm in interiorul vaginului exact in spatele osului pubian. Prin stimularea acestui punct iti poti ajuta partenera sa experimenteze noi senzatii si poate un nou tip de orgasm.