| Andreea9222 a întrebat:

Stiu ca pun o intrebare prosteasca darsadva rog nu radeti)
Cum pot afla, in afara de ginecolog, daca mai sunt virgina?
funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Virgina esti daca nu ai avut niciodata contact sexual (oral, anal, vaginal, masturbare de catre partenee).
Daca vrei sa stii daca ai himenul intact (in ciuda unui contact sexual), atunci foloseste o oglinda. Himenul se vede exact la intrarea in vagin (cand e integru). Daca nu stii cum arata, da search in Google Imagini dupa itemul "hymen" si vei vedea. Daca nu se vede, inseamna ca s-a rupt.

6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu este ginecologul nimeni nu-ți confirmă sau infirmă acest lucru.
Sunt fete care nu sângerează la primul contact, sunt fete care dacă au abia o mică membrană sau pur și simplu nu se nasc cu ea.
Este o poveste cu du-te vino.
Nu este nimic de râs și dacă se râde îți garantez că râd cei care nu au suficiente informații și experiențe în sfera ginecologică.
Indiferent de situație, atâta timp cât nu ai avut contact sexual și nicio mică încercare cu degetul (se poate deflora cu degetul!) ești considerată virgină. O altă situație de deflorare se poate întâlni la sportive, în special la gimnasticele de performanță (atunci când fac sfoara sau spagatul).
Membrana este la intrare în vagin și o poți vedea cu ajutorul unei oglinzi.
Ai grijă de tine.
Pa, pa.

| Zenithf a răspuns:

Pai, dpdv religios nu mai esti, iar dpdv fiziologic esti pana cand ai facut sex oral sau normal cu un baiat. thinking
Himenul nu prea conteaza. :p

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu ai cum altcumva! Dar...ar cam trebui sa stii ce ai facut!

| CARMENCITA a răspuns:

Nu vad nimic de ras. Daca ai facut sex sau ai introdus ceva in vagin nu mai esti virgina(vibrator). Eu stiu ca doar la ginecolog poti afla in urma unui consult.

| Kikyo_2930 a răspuns:

Esti virgina pana la primul contact sexual (de orice fel).

Insa daca iti rupi himenul (prin sport sau daca iti introduci ceva in vagin - iui) nu mai esti.