| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o mica problema... Am facut sex neprotejat cu prietenul meu in a 3 a zi de menstruatie si a terminat in mine. Exista riscul sa raman insarcinata?

16 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, dar riscul este foarte mic. Daca ai menstruatii regulate este in jur de 1-2%.

| Malvina24 a răspuns:

Da exista! Daca ai facut dragoste cu un baiat caruia nu i-a pasat de tine asta e treaba ta! Puteai sa te gandesti inainte la protectie nu crezi? Puteai lua vreo boala si ti-ar fi parut rau toata viata! Ma intreb oare unii din voi de ce sunteti asa neresponsabili, oare chiar nu va ganditi la consecinte? Data viitoare dai dovada de maturitate si spune-i partenerului tau sa foloseasca un prezervativ, daca nu vrea refuza sa faci dragoste cu el, nu te iubeste!

| cossmy a răspuns:

E un risc de 1 %, sa nu zic chiar deloc. Nu'ti face grijiwinking

| Pedala a răspuns:

Lichidul spermatic ii asigura spermatozoidului cam ~4 zile de viata, poate mai mult in unele cazuri. De aici te descurci

| ^_^just*me^_^ a răspuns:

Exista dar nu foarte mare, nu este cazu sa mori de spaima, dar e bine sa te protejezi P. S:nu se ste niciodata pana la urma!

| gabitza_6878 a răspuns:

@ana sa-mi fie cu pardon...cat poti sa fi de... sa zici ca nu exista riscul de a fi insarcinata? perioada care e aproape sigura ( in care e cel mai mic risc de a ramane insarcinata ) e la o zi dupa ce se termina menstruatia
in timpul menstruatiei riscul e destul de mare
cat despre tine ( cea cu intrebarea )... n-ai mai auzit de prezervativ?
ia-ti un test de sarcinawinking

| gabitza_6878 a răspuns:

Domnisoara ana...nu am zis nici ca esti ****ta nici f*ufa... ea a facut sex in timpul menstruatiei, nu dupa
toata lumea stie ca dupa menstruatie e perioada nefertila ( e exact ce ai spus si ce am spus si eu in primul raspuns pe care l-am dat )
savvy? deci ea a facut sex IN TIMPUL MENSTRUATIEI nu DUPA

Răspuns utilizator avertizat
| ana_3219 a răspuns:

Nu exista! stai linistita!

| ana_3219 a răspuns:

@gabitza: cred ca tu esti f... Nu exista nici un risc sa ramai insarcinata. primele 9 zile esti in perioada nefertila incepand cu prima zi de menstruatie. chiar te rog sa ne zici daca ti-a venit ciclu luna viitoare doar mie si gabitzei

| ana_3219 a răspuns:

@gabytza intradevar...nu esti pr**sta. esti esenta!

| CosteaVlad a răspuns:

A terminat în tine? Dar nu ne poţi spune şi unde a început? Nu de alta, dar ca să avem o viziune mai detaliată asupra problemei...

| Molly1 a răspuns:

Nu.

| Nik a răspuns:

Pai exista riscul sa ramai dar daca nu iti doresti copilul poti sa faci un avort

| FoXy a răspuns:

Da exista un risc foarte mare.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de menstruatia ta cat de regulata ehappy

E ft mic riscul, dar exista:* bafta>big grin