| paul_5950 a întrebat:

Am si eu o "mica" problema.Am intalnit undeva o fata, de care m-am indragostit la o petrecere, dupa aceea am facut rost de id-ul ei si am vorbit pe mess vreo cateva saptamani.Ideea e ca eu sunt foarte timid, si nu stiu cum sa fac sa ii spun ca o plac sau macar sa o fac sa isi dea seama de acest lucru, sa faca ea primul pas(macar jumatate de pasbig grin). Totusi acum cateva zile mi-am luat inima in dinti si am chemat-o la o plimbare si a acceptat.Am iesit cu ea, ne-am plimbat si am povestit vreo 2 ore... Iar acum nu stiu ce sa fac, daca sa o mai invit din nou, pentru ca nu stiu daca as avea vreo sansa cu ea. Oare faptul ca a acceptat sa iasa cu mine(desi a fost doar o iesire amicala, o plimbare in parc) poate insemna ceva? sau doar ma considera un amic cu care poate sa iasa doar asa.Si, nu stiu exact cum as putea sa ii spun ca imi place de ea, daca sunt mai timid ar fi o idee sa ii spun pe mess ca mi-ar place de ea, si astfel mi-ar fi mai usor cand m-as intalni cu ea? va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac. Mersi anticipat!

5 răspunsuri:
| crysty08 a răspuns:

Frate spune-i ca trebuie sa vorbiti ceva important si iti faci curaj si ii spui nu ai ce pierde fi barbat

| valy1233 a răspuns:

Nu mai fi timid. spune-i in fata! nu pe mess.in fata este altceva fata de mess.

| Silvara a răspuns:

Well, ar trebui sa vorbesti deschis cu ea.Mergeti la un film sau tot in parc. Vorbiti, spune'i lucruri amuzante, fa'i complimente. Iar la plecare ai putea sa o duci acasa si sa va sarutati daca simti ca si ea doreste.(: O imbratisare, cuvinte dulci.Totul o sa iasa bine.happy
Bafta:*

| Green a răspuns:

Pai eu as spune ca nu trebuie sa ii spui ca o placi chiar in fata, poti arata asta prin gesturi. De exemplu, daca mai accepta a doua invitatie in parc, incearca sa ii zambesti, poate chiar sa o iei de mana. daca vrei ceva mai amuzant si usor, poti cumpara un suc cu 2 paie, o punga de floricele si "sa va hraniti" unul pe altul laughing Eu as zice astea, cel putin ar fi tare laughing
Oricum, ii mai poti face si complimente, cum ar fi ce bine ii sta in blugii aia sau cu jacheta aia etc.
Hai, fa-ti putin curaj happy
Poate iese ceva smug big grin
Succes! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa sa decurga lucrurile normal... doar nu vrei sa o sperii cu o intrebare asa directa... mai iesiti prin oras. la un suc pe o terasa si ai sa vezi daca merge treaba