| paul_5950 a întrebat:

Am si eu o "mica" problema.Am intalnit undeva o fata, de care m-am indragostit la o petrecere, dupa aceea am facut rost de id-ul ei si am vorbit pe mess vreo cateva saptamani.Ideea e ca eu sunt foarte timid, si nu stiu cum sa fac sa ii spun ca o plac sau macar sa o fac sa isi dea seama de acest lucru, sa faca ea primul pas(macar jumatate de pasbig grin). Totusi acum cateva zile mi-am luat inima in dinti si am chemat-o la o plimbare si a acceptat.Am iesit cu ea, ne-am plimbat si am povestit vreo 2 ore... Iar acum nu stiu ce sa fac, daca sa o mai invit din nou, pentru ca nu stiu daca as avea vreo sansa cu ea. Oare faptul ca a acceptat sa iasa cu mine(desi a fost doar o iesire amicala, o plimbare in parc) poate insemna ceva? sau doar ma considera un amic cu care poate sa iasa doar asa.Si, nu stiu exact cum as putea sa ii spun ca imi place de ea, daca sunt mai timid ar fi o idee sa ii spun pe mess ca mi-ar place de ea, si astfel mi-ar fi mai usor cand m-as intalni cu ea? va rog ajutati-ma ca nu stiu ce sa fac, chiar as vrea sa rezolv problema asta cu timiditatea, ca stiti cum se spune viata e scurta si o sa regret mai tarziu ca nu am facut anumite lucruri. Mersi anticipat! P. S: am aproape 17 ani

2 răspunsuri:
| Pupily92 a răspuns:

Ia-ti inima-n dinti si fa tu pasul. spune-i ca o placi si daca ar vrea sa fie prietena ta, daca ar accepta.nu lungi prea mult, sa nu fii si tu ca unul dintr-un banc.:
erau doua femei bune, prostituate, pe o banca.si un trecator, le vede si le place pe amandoua. timid fiind, nu stie cum sa intre in vorba cu ele si sa le spuna ce vrea.si spune barbatul"daca va dau o bomboana ma lasati sa va tin de mana si sa va sarut pe gat?"
fetele "da".
mai sta pe ganduri, si spune"daca va dau o ciocolata, ma lasati sa va va pun mana pe sani?"
ele"da, nicio problema"
dar daca va dau o cutie de praline, ma lasati sa va mangai pe picior?"
dar una din ele"hai draq sa plecam de aici, ca pana ne f/te asta dam in diabet!" laughing

soothe
| soothe a răspuns:

Daca e nevoie o inviti de o suta de ori la plimbare, pana iti spune ea:
"bai blegule, cand Doamne iarta-ma, ai sa imi spui ca tii la mine, ca ma iubesti... vii si tu cu o floare la intalnire, oftezi si tu dupa mine, mai iei si tu odata de mina? eu nu inteleg de ce ma mai inviti la plimbare?"
Dupa ce are sa-ti zica asta are sa-ti treaca si timiditate si tot!
(ps nu se "merci" anticipat niciodata; e de prost gust; spui multumesc si gata, fara anticipat)