| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o nedumerire :)) sa spunem asa[ cei care au citit si celelante parti a "povesti" sper sa inteleaga, iar ceilanti va rog cititi`le :) ] Va rog sa ma ajutati!

In timpul saptamani trecute, in fiecare seara ii vedeam masina parcata in fata casei de cultura a orasului [ fac ore dupa masa Si nu sunt din oras]. Cand ies din curtea scoli si ii vedeam/vad masina inima parca imi sare din piept, desi nu se intampla nimic special, dar joi i.am dat un sms si l.am intrebat daca facem repetitie la dansuri, mi.a raspuns zicandu`mi ca nu facem ca avea nu stiu ce spectacole cu gasca [ eu fiind "incepatoare" la grupa nu m-a pus in spectacole ]. Iar vineri i.am spus unei colege sa mergem pana la el sa vedem ce face, ea are o verisoare care avea sambata spectacol, cand am intrat in casa de cultura si l.am vazut pe scena inima mea s.a facut cat " o varza ":)).Au fost niste priviri awww :o3

Iar sambata spre duminica noapte am visat ca : era un fel de bal la casa de cultura, el ma invitat la un dans apoi de la un simplu dans am mers afara pe un pod, apa era tulbure si bine in vis constinetul nostru ne joaca feste. Duminica era vremea naspa si fiind obosita dupa masa m.am pus sa dorm un pic[ cu telu langa mine :))], Ca prin vis am auzit ca suna cand ma uit avea vreo 3 sms`uri dar unu era de la el in care ne anunta ca nu facem repetitie duminica deoarece merge la sora lui la spital ca era internata :|, eu am repetitii doar sambata ...Problema e ca l.am mai visat de cateva ori dar acum vre`o luna si ceva.sau mai bine...

Ce e cu visul?:| Ca am ramas putin uimita, i.as spune ca l.am visat dar dupa mie sa nu se prinda ca`l plac [ din cate am auzit care prietena de cativa ani de zile intr-un oras apropiat, dar un var de a lui mi.a zis ca e cu o fata de la gasca cu care are specatcole, e de aceiasi varsta cu mine, numai profilul difera]

Miercuri cand am coborat din masina care ma duce la scoala, era si el cu cineva un barbat faceau niste acte pe masina.Cand l.am vazut inima mea o luase razna, noroc de cateva prietene care erau cu mine si l.am zis, ma salutase si eu aveam mainele ocupate si i.am facut semn cu ochii ca`l salut.Asa de dragut e...

Iar ieri am scapat de la scoala cu o ora mai repede, asteptand transportul sa merg acasa ii vad masin parca in fara casei de cultura, ii zic unei colega care e in grupa si clasa cu mine sa mergem sa vb sa vedem daca facem maine repetitie sau nu, ea nevrand am mers singura. Am intrat, m.am uitat in sala si l.am vazut am mers la el"Eu:Buna, el buna ce faci Diana, eu bine am veni sa te vad el mi.a zambit asa de dragut. l.am intrebat daca facem repetitie si a zis ca nu ca pleaca cu gasca in Ucraina ca are spectacole si daca vreau sa stau cu el la repetitia pe care o avea cu cei mici, eu am acceptat nestand sa ma mai gandesc, cand vroiam si eu sa vorbesc cu el intervenea altceva si pe la jumatatea repetitie venise un domn prof. care trebuia sa meraga cu cei nici la etapa judeteana so el plecase dupa ce ii aratase domnului nu stiu ce la laptop deoarece el a plecat astazi in Urcaina, A mai stat un pic si a plecat si.a luat la revedere de la mine si a plecat, din fata scenei pana la usa e ceva de mers pe la jumatatea drumului m.am intros si m.am uitat cum pleaca el se uitase inainte sa ma intorc eu, el nevazand ca eu m.am uitat m.am intros inapoi si dupa vreo 10 secunde m.am uitat din nou, el iesise de pe usa si o inchidea si se uita ori pe scena ori la mine nu mi.am dat seama, iar eu ma uitam la el a si cum as fi astepta ceva de la el. Chiar nu stiu ce sa fac :(

Ma puteti ajuta?:(cum sa-i dau de inteles ca`l plac dar fata sa vorbesc cu el fata`n fata... si pe urma sa nu ma priveasca altfel la repetitii daca stii ca`l plac

6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Cati ani are respectivul?

| Diannnaa18 a răspuns (pentru Azµre):

Are 24, iar eu merg pe 18

| lolly a răspuns (pentru Diannnaa18):

Buna! Nu stiu daca nu-ti-am mai raspuns,sau am citit intrebarea si nu am facut-o. Daca da,scuza-ma! Suna ca o povestioara,ti-am citit povestile(intrebarile) cu atentiehappy Din cate am inteles areo prietena de varsta ta tot la dansuri,nu? Incearca sa-i demonstrezi prin mesaje(dar sa nu insisti sa creada ca esti obsedata,stresanta, etc), sa-i arati cat deminunata esti, de treaba, amuzanta, iubitoare..si s-ar putea sa avansati.Insa daca astepti foarte mult timp sa urcati treptat, s-ar putea si ca relatia lui impreuna cu actuala (de la dansuri)sa avanseze, si n-ar putea s-o lase, sau sa se gandeasca la vreo fata. Daca te bagi dintr-o data si ii spui te va crede ca celelalte, musca..si asa intr-un timp rapid nu cred ca te va cunoaste..incearca sa-i desparti,cumva sa nu afle ca tu esti in spatele acestor cortinihappy (te-ai prins,nu?) Spune-i ca parca esti intr-un vis, da-i de banuit ca el este alesul, ca dormi cu gandul la el, ca te gandesti mereu la el. Poate ar apreciahappy Depinde si de cum este actuala cu el, daca e lainceput, daca ii ofera iubire/atentie etc..Cati ani are actuala tot18, nu? ..De cand sunt impreuna? Astept rasp:p

| Diannnaa18 a răspuns (pentru lolly):

Multumesc ca ai citit si celelalte "povesti ".La un moment dat vb din 2.n 2 zile prin sms`uri cu el, dar acum am lasat.o mai moale motivul, nici eu nu stiu, Nu vreau sa-l dreanjez tot timpul sau chestii[ el lucreaza si in timpul liber se ocupa cu dansuri].
In legatura cu acea fata nu stiu sigur daca e cu ea[Aceasta posibilitatea mi.a zis`o var`ul lui cu care ma inteleg ff bine ca i.a vazut acum ceva timp plimbandu`se impreuna,[ei nu prea vorbesc], iar cu cealalta fata din cate am auzit ar fi de ceva ani impreuna, nu stiu nimic concret.]

| lolly a răspuns (pentru Diannnaa18):

Atunci chiar nu stiu ce ai de facut...Este foarte greu sa intervii in relatia lor, mai ales daca este una din dragoste. Daca este un esec, cine stie poate vei avea succes.Sa ne tii la curenthappy

| Diannnaa18 a răspuns (pentru lolly):

Cu cea mai mare placere, multumesc pentru raspuns :*... o seara buna