| anonim_4396 a întrebat:

Buna all... Sper sa aveti rabdare sa cititi "povestea mea ". Revin la voi cu o problema sa spunem asa.

Imi place de un baiat, el are 24 de ani, iar eu 17, e genul de baiat respectos, pe care toate fetele il vrea.Problema e ca, el se ocupa de dansuri [salsa, bacheata, cha-cha, rumba si populara pentru ansamblu] si de ceva timp fac si eu, facem repetitie odata pe saptamana[de obicei sambata sau duminica, atunci are el si noi timp]. El fiind si instructorul la un ansamblu [face repetiti seara de la 19-20 la 21-22]. Si de cateva ori am facut repetitie cu baiatii de la ansamblu, atunci s. a facut asa zisele perechi... eu ne fiind prezenta la una din repetiti nu stiam pasi in pereche, am ramas fara pereche si dansam singura pana la un moment dat cand el ma cheama la el sa dansam si sa aratam si la ceilanti alti pasi de bacheata, pe la jumatatea melodiei trebuia sa ne rotim si sa privim in ochi parteneri [ceea ce eu nu faceam], s. a oprit si ne. a atras atentia la toti sa privim parteneri la rotite ca altfel dansul nu are niciun sens...L.am privit si dupa ce am ajuns fata`n fata ma privit inca odata in ochii si sa incept sa zambeasca.Acele priviri sunt si acum intre noi[poate mi se pare doar mie ]
In alta zi la repetiti eram in cerc faceam pasi de populara, inainte sa incepem ne-a fost zis ca ori tinem mainele la spate ori ca la ie si multe fete isi tineau mainele la spate [ si eu ], se plimbase el cat se plimbase pana ajunge in spatele meu si la un moment dat imi da drumul la maini. Nu inteleg de ce mi. a facut numai mie acel gest...
Acum sambata trebuia sa facem repetitie din nou si vineri l.am intrebat daca facem sau nu, el mi. a spus ca e de serviciu si daca e o sa facem dunimica. A venit ziua mult asteptata, Duminica nu am primit niciun raspuns asa ca pe la ora 19 i.am dat sms si l.am intrebat ce face, el tocmai terminase repetitile cu alta grupa[l.am intrebat de ce nu a facut si grupa noastra si mi. a explicat ca in seara respectiva a doarmit doar 2 ore] si ca ori care baiat m. a intrebat ce fac i.am raspuns ca ma "chinui cu raceala "si mi. a spus sa beau ceai cu lamaie si paracetamol laughing la care eu i.am spus ca nu`mi trece doar cu acele remedi raceala la care el ma intreaba ca ce fel de raceala e, eu : e una obisnuita doar ca lipseste ceva, el : ce lispeste?: eu Lipseste... cineva, el: Si de ce nu faci nimic? Eu :E complicat ".
Acum 2 seri neavand ce face ii povestesc singurului mei var, si el imi spune ca asteapta sa mai fie bagat in seama.Si neavand ce face [cu ajutorul lu var`miu, m.am bagat in seama cu el].L.am intrebat ce face si l.am intrebat daca ma poate ajuta cu ceva si el a spus ca incearca. I.am spus ca"cica" am o pr care`i place un baiat mai mare [ adica eu ] si i.am spus ca atunci cand se intalnesc se privesc ca si cum ar vrea sa-i spuna ceva dar nu are curaj. la care el imi spune ca poate sa fie dintr`o simpla simpatie... vazand ce imi spune am fost ramas precum"tablou". Si i. a fost spus noapte buna si am fost iesit de pe mess.
Acum ceva timp el fusese plecat in Franta cu serviciu[ nu stiam], eu de obicei ii dau sms vinerea, cand sunt la scoala, vazand ca nu primesc raportul de livrare de la sms, mi-am fost spus "se pare ca nu facem repetitie ". Dupa cateva zile primesc si raportul foarte tarziu[ora 23 si un pic ]Si vazand si pozele pe fb. La urmatoarea repetirie dupa ce au plecat toti, mi-am cerut scuze ca primise acel sms tarziu, la care el imi spune ca nu`i niciun deranj si ca pot sa-i dau sms cand vrea, la orice ora ca nu deranjez pe nimeni ca nu are nevasta si nici copil
Ce sa fac, cei in care am incredere imi spun sa-i mai dau sms`uri sa-l intreb ce face, dar mie sa nu se supere sau sa faca faze naspa la repetiti
Ma gandeam ca sa-i spun si dupa sa renunt la dansuri, dar oricum mai devereme sau mai tarziu va afla [tot de la mine ca daca va afla de la altcineva mie sa nu imi poarte pica]... dar sa nu fie prea tarziu ca cine stie sad
Voi ce imi spuneti sa fac?
Multumesc celor ce au ajut rabdarea sa citeasca >big grin

22 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Pai de ce nu ii spui ca il placi big grin? Asa scapi de o problema. Macar stii ca ai incercat.

| Diannnaa18 a răspuns (pentru eucumine010):

Am uitat sa precizez ca el ne "selecteaza" pentru ansamblu si nu vreau sa pierd ocazia de a fi acolo, daca ii voi spune mie sa nu mai vrea sa fiu in gasca

| eucumine010 a răspuns (pentru Diannnaa18):

Pai...pare destul de profesionist si matur din descriere, nu cred ca e genul. happy

| Diannnaa18 a răspuns (pentru eucumine010):

Nu stiu ce sa fac... Oricum multumesc pentru parere[raspuns] si ca ai avut rabdare sa citesti happy

| eucumine010 a răspuns (pentru Diannnaa18):

Mna. Succes.

| DeeaMarry a răspuns:

Mi s-a parut tare comica faza cu dansurile...salsa, bacheata, rumba si... popularahee hee. Tare ciudata combinatia asta.
Revenind la povestea ta, o sa iti spun cum as proceda eu in locul tau.
Nu i-as spune nimic, pentru ca nu as risca sa aud un raspuns de genul "eu nu te plac" sau "esti prea mica pentru mine". Mi se pare mult mai umilitor pentru o fata sa fie respinsa de catre un baiat decat pentru un baiat sa fie respins de catre o fata.
As astepta sa dea el semene ca ma place, mai ales ca este cu 7 ani mai mare decat mine. Daca nu o face, inseamna ca nu nu ma place sau ca nu are curaj. Prin urmare, nu am nevoie de un astfel de baiat langa mine!

| Diannnaa18 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Dar acele priviri? si gestul cand mi.a desfacut mainele de la spate? Ce sa inteleg?sad

| DeeaMarry a răspuns (pentru Diannnaa18):

Nu mi se pare a fi semne clare. Lasa-l pe el sa incerce sa te cucereasca, nu incerca tu!

| Diannnaa18 a răspuns (pentru DeeaMarry):

Asa mi.a spus si un var de`a lui [mai indepartat] ca il pot cuceri prin dans, voi incerca thinking
Dar parca ceva ma impinge sa-i dau un sms laughing... sa vad ce face.straight face. el acum e la serviciu blushing

| AlexanderAdrian a răspuns:

N-am avut rabdarea sa citesc fiindca ai atat de multe greseli incat ma dureau ochii. La 17 ani mai invata ceva limba romana si logica in exprimare si apoi alearga dupa de-alde baieti copti de 24.

| Diannnaa18 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Eu cred ca am scris destul de corect si gramatical, poate sa mai fie o greseala pentru ca am scris repede, plus nu te-a pus nimeni sa citesti happy... Multumesc

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Diannnaa18):

Vrei sa citez cate cratime ai mancat, cate dezacorduri si cate fraze anormal de alungite? Eu incerc sa-ti atrag atentia pentru binele tau nu pentru al meu. Daca iti trimit textul corectat o sa ai un soc, dar nu am timp de asa ceva sincer. dar asa ca ex mie se scrie mi-e, repetitii e cu doi de i samd.

| Diannnaa18 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Am explicat si mai sus ca m.am grabitwinking

| Diannnaa18 a răspuns:

Am uitat sa spun ca el ne invata pe noi, pentru gasca mare [pentru ansamblu]
Iar eu ma descurc destul de bine cu dansul si nu vreau sa pierd ocazia de a fi intr-un ansamblusad

| Diannnaa18 a răspuns:

@eucuminte010
Am uitat sa precizez ca el ne "selecteaza" pentru ansamblu si nu vreau sa pierd ocazia de a fi acolo, daca ii voi spune mie sa nu mai vrea sa fiu in gasca

| DeeeutzaA a răspuns:

Da...si eu eram intr-o situatie asemanatoare dar am rezolvat-o big grin Da este destul de greu sa ii spui dar daca incerci sa o iei pe ocolite si sa nu ii spui direct cred ca o sa reusesti:sSper ca am fost defolos:*

| misita a răspuns:

Parerea mea este sa-i spui ca il placi e destul de matur sa inteleaga aceasta si nu cred ca va rade, si nu cred ca e cazul sa renunti la dansuri, spune-i poate ai o sansa

| Diannnaa18 a răspuns (pentru misita):

Nu stiu ce sa fac, daca ii spun ma va privi altfel... de cum ma priveste acum

| misita a răspuns:

Dar multe persoane din ansamblu stiu ce sentimente nutresti tu pentru el? sau cunoscuti de ai vostri?

| Diannnaa18 a răspuns (pentru misita):

Din ansamblu nu stie nimeni, stiu doar cateva pers de incerdere, printre care si un var de lui de gradul al 2`lea... dar ei nu prea vorbesc si nu ii va spune pentru ca il cunosc destul de bine

| misita a răspuns:

Oricum parerea mea ra, ane ca tu sa-i spui ceea ce simti, el e deja matur si te va intelege daca nu te iubeste ti-o va spune dar nu te va exclude din acel grup, dupa cele spuse de tine oricum simte ceva pentru tine dar poate se retine ca sa tio spuna si se gandeste sa nu faceti voi cu grupa misto din el.Tu chiar la urmatoare voastra intalnire spune-i ceea ce simti si o sa vezi ca totul o sa fie bine si nu vei fi exclusa din club. Daca iti reuseste ceva scriemi si mie. sper sa poti rezolva aceasta problema cu bine.Nu te teme nu cred sa fii prima care ii va spune aceasta direct.Ia-ti inima in dinti si incearca.Eu iti urez mult succes si curaj

| Diannnaa18 a răspuns (pentru misita):

Mi-e frica sa nu ma respinga, oricum mai las un pic sa treaca timpul, poate va face el primul pas... deci nu cred daca o sa fie ceva o sa te anunt cu cea mai mare placere big hug multumesc pentru incurajare si pentru timpul acordat pentru a citi povestea kiss