| maria_8727 a întrebat:

Am si eu o nelamurire.ciclul mi-a venit normal, in aceeasi data ca si pana acum si m-a tinut acelasi numar de zile cum aveam de obicei.Intrebarea mea e pot sa fiu insarcinata chiar daca mi-a venit ciclul menstrual?

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna, deci menstruatie nu se poate sa iti vina daca esti insarcinata, asta e clar!
Ceea ce pot avea femeile in primele luni de sarcina nu e menstruatie ci sunt sangerari care se produc din cauza fixarii embrionului, nu are legatura cu menstruatia normala, trebuie sa faci diferenta intre menstruatie si acele sangerari care de altfel sut destul de rare...acele sangerari care se confunda cu menstruatia dureaza mai putin, cantitate redusa, culoare mai diferita, daca ti-a venit normal ca de obicei atunci 99% nu esti.
Un test de sarcina te poate calma totusi, dar nu stiu daca chiar e cazul, menstruatia e opus cu sarcina, daca esti gravida nu ar trebui sa ai menstruatie, dca ai menstruatie inseamna ca ovulul nu a fost fecundat si s-a eliminat astfel din organism, nu e cazul sa confundam lucrurile si trebuie sa te informezi mai bine inainte de a te gandi la cine stie ce, nu se poate si sarcina si menstruatie, daca erai insarcinata, atunci nu aveai cum sa menstrutie, pentru.ca ovulul ar fi fost fecundat!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu este absolut exclus, dar posibilitatea e foarte, foarte mica. Du-te la ginecolog pentru a o exclude complet.

| Malvina24 a răspuns:

Exista si sarcina peste menstruatie insa nu cred ca este in cazul tau! nu cred ca esti!

| marsy a răspuns:

Nu!

| Octavutzu a răspuns:

E greu de spus ca poti sa fi insarcinata atata timp cat ti-a venit menstruatia. Daca astepti un raspuns concret acela este "NU" big grin Dar un raspuns si mai concred tecat al meu este un test de sarcina dupa o saptamana de la contactul sexual...
Ciao...

| NinaY a răspuns:

Nu.

| lilstar a răspuns:

Stai linistita... din monent ce ti-avenit ciclul nu ai cum sa fi insarcinatahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat