| ionescu_7874 a întrebat:

Pot sa fiu insarcinata daca ciclul menstrual mi-a venit la timp doar ca a fost mai putin si am avut doar 4 zile, si normal aveam 6 zile. Am o durere groaznica in piept, poate fi de la asta? De fiecare data cand mananc ma doare in piept. Cand pot face un test de sarcina daca ultimul ciclu l-`am avut pe 5 februarie? Ce test este mai sigur? Va rog frumos, daca puteti sa imi raspundeti cat mai repede. Multumesc.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai semne de sarcina. Durerea din piept n-are nici o legatura. Poti avea menstruatie si totusi sa fii insarcinata. Fa-ti un test de sarcina acum (din urina de dimineata) si unul peste doua saptamani. Rezultatele cumulate ar trebui sa fie concludente.
Si du-te NEAPARAT la ginecolog. Iti trebuie un consult si o metoda contraceptiva, altfel vei avea surprize neplacute cu repercursiuni pe toata viata.

5 răspunsuri:
| cribus a răspuns:

Nu ai cum sa fii insarcinata... dar pentru linistea ta fa-ti un test(toate sunt ok)dar pe bune ca nu va inteleg chiar nu cititi nimic despre sex?

| seyde a răspuns:

Poti sa fii insarcinata si sa ai si ciclu, poti sa il faci pe dupa 15, si cel mai sigur test este barza, asa stiu eu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ulcerul, gastrita, colonul dau dureri isub stern (in piept).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e un semn de sarcina durerea in piept dar eu am fost insarcinata si mi-a venit menstruatia pana la 3 luni dar foarte, foarte putin 2, 3 zile. Cu testul nu merge, am incercat eu deci doar la doctor mergi si esti sigura si in caz ca esti iti vezi si bebelul (bafta daca iti doresti) daca nu...

Alte răspunsuri