| jana a întrebat:

Nu stiu ce se intampla da sunt speriata imi intarzie ciclu. pana acum imi venea in data de 6 sau 7 luna trecuta mi-a intarziat 3 zile si mi-a venit in 9.luna asta ink nu mi-a venit si e dejA 14.de vreo 4 zile am dureri de menstruatie adica ma doare vaginu, precizez ca am avut ciclu regulat pana luna trecuta si pe mine inainte sa-mi vina ciclu ma cam doare vaginu dar
vreo 2 zile maxim. nu am facut sex eu cred ca sunt virgina doar am facut baie cu prietenumeu si i-am frecato si a lasat sperma in apa, sa fie asta ceva problema? mentionez ca am stat in apa dupa chestie asta maxim un minut si am facut dus.si acum cand scriu am dureri menstruale dar sangerarea intarzie nu stiu de ce. ajutati-ma cu un sfat va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, dar ai un ciclu neregulat, probabil datorita unor tulburari hormonale. Ar fi cazul sa te vada un medic ginecolog (pentru o ecografie) si sa faci niste analize ca sa vezi cauza acestor dereglari.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti insarcinata, stai linistita, desi pentru linistea ta deplina, fa-ti un test de sarcina din prima urina de dimineata. Oricum, cred ca e cazul sa te duci la un ginecolog, ca nu e in regula.

| micurutza2005 a răspuns:

In primul rand nu poti ramane insarcinata doar ca faci dus cu cineva, pentru asta trebuie sa se consume actul sexual in sine iar sperma trebuie sa ramana in interiorul vaginului nu in apa. tu ai o dereglare hormonala pentru care ai aceste intarzieri trebuie sa mergi la ginecolog si endocrinolog eventual pentru ca dereglarile iti dau tot felul de simptome si probleme mai tarziu. se poate sa te fi si racit la ovare(anexita )si de aia sa fi asa deci mergi la dr. da.

emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Nu esti insarcinata sub nicio forma. Trebuie sa te duci la un medic de specialitate si sa te reglezi hormonal, prin medicamente. Caci, pe viitor, cand iti vei incepe in mod regulat viata sexuala, iti va trebui un control amanuntit asupra propriului organism. Daca vei reusi sa te cunosti, nu vei mai avea nevoie de raspunsuri de la noi. Iti doresc sa o faci in asa fel incat sa ajungi sa ne mai dai si noua sfaturi. Multa sanatate!

| elenahd a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa consulti un medic ginecolog deoarece posibil sa fi racit si probabil ai cistita sau anexita dar doar un medic de specialitate iti poate spune diagnosticul final, iar in privinta faptului ca ai facut baie cu prietenul tau care a ejaculat in apa din cada nu trebuie sa iti faci probleme deoarece nu are nici o legatura cu problema ta de sanatate...asta in cazul in care chiar nu ati avut un contact sexual care sa fie dus la bun sfarsit. Ca sfat :du-te la ginecolog! iar dupa ce ai facut controlul medical mi-ar placea sa imi spui care e diagnosticul medicului...in principiu vreau sa stiu daca am avut dreptate cu faptul ca intarzierea ciclului menstrual e datorat faptului ca ai racit. O zi placuta.

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Nu esti! stai lin! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Psihicul la tine este stăpân!
Liniștește-te. Nu ai pățit nimic. Poate ești răcită, un chist ovarian, o dereglare hormonală.
Un ecograf abdominalo-pelvian și dozările hormonale te pot ajuta în echilibrul ciclului menstrual.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca esti gravida sau trebuie sa faci sex mai bine fa sex si vezi ce se intampla

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jana? incearca sa faci sex o data pentru numele lui dumnezeu