| Gabytsuu a întrebat:

Am si eu o problema. am 15 ani si sunt cu un baiat de acceiasi vasta cu mine... iar fratele meu de 23 de ani a aflat si nu prea ma lasa ca sunt mica oarecum nu prea a fost de acord, adica oarecum ma lasa seara pana la 12 sa stau cu el dar... sa luat de el ca ce are cu mine sh chestii de genu, vreau si eu sfaturi cum as putea sa il conving sad multumescsad sper sa ma fac cat de cat inteleasa.:-

Răspuns Câştigător
| Yng a răspuns:

Pai. Te inteleg. Fratele tau se ingrijoreaza ca dupa o relatie de lunga durata sa nu incepeti sa va ganditi si la contactele sexuale. Dar ii poti explica, ca tii foarte mult la baiatul respectiv ca te intelege te iubeste si iti este alaturi mereu. Consider ca este destul ca te lasa sa stai cu el pe afara pana la 12. deci intelege si el varsta. Trebuia sa-ti faci griji daca te lasa sa iesi pana la 8. sau cam asa ceva. Iar de prietenul tau nu s-a luat fratele tau cu rea intentie. s-a luat doar asa sa-i bage`n cap ca daca iti va face ceva rau va avea de aface cu el. e o strategie nu stiu daca intelegi ce vreau sa spun. Stai calma ca in timp se repara toate. Tu cu prietenul tau sa aveti grija unul de celalalt, sa va iubiti respectati si intelegeti sa aratati ca nimeni si nimic nu va poate desparti. Iar pe fratele tau tine`l o vreme putin mai departe de detaliile din relatia voastra. Bafta multa! :*

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Fratele tau se ingrijoreaza ca tu sa nu iti faci de cap si sa ti-o tragi cu ala asa ca mai bine mai rezisti pana la 18 ani si dupa aia faci ce vrei cu viata ta.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Mi se pare normal ceea ce face.Se gandeste ca ala vrea sa profite de tine.Cum mai toate pustoaicele de varsta ta isi incep viata sexuala...

Eu zic sa il asculti.

| SociallyDepressed a răspuns:

Vrea doar sa te protejeze.El nu iti cunoaste prietenul asa cum il cunosti tu deci nu stie de ce e in stare si nu vrea sa fi ranita.Incearca sa-i spui ca il iubesti si ca ai nevoie sa petreci timp cu el, iar daca nu vrea sa te lase spune-i ca tu nu te-ai bagat in relatiile lui asa ca nici el sa nu o faca.
Sa ai o zi buna!

| ema_9499 a răspuns:

Cu timpul daca vei sta inca cu baiatul respectiv va intelege si fratele tau ca va iubiti si va fi de acord, acum probabil el este ingrijorat pentru ca esti mica si se gandeste sa nu faci vreo prostie cevawinkingoricum succes iubitiva!