| MuffinCat a întrebat:

Am si eu o problema.Am un coleg in clasa de care imi place mult de vreo 2 ani si ne cunoastem de 2 ani.Noi nu prea ne vorbim,abea daca ne spunem "buna".La un moment dat, a inceput sa se comporte cam urat cu mine(si am observat ca cu celalalte fete nu facea asa)dar a venit tata la scoala si...laughing)).Bun, faza e ca nu stiu ce sa ii zic.De fiecare data ma blochez in fata lui. Avem ceva chestii in comun, dar el nu stie.Ce ar trebui sa fac?sad

9 răspunsuri:
| IoNyShimotukushichi a răspuns:

Pai...trebuie tu mai intai sa fi ai indrazneata.Incearca sa vorbesti cu elsa gasiti un subiect despre care sa vorbiti.Si atunci cand un baiat sa comporta urat cu o fata (dar ca sa stii nu se intampla chiar de fiecare data asa) inseamna ca o place.

| euAdelina a răspuns:

Da zi-ne si tu citi ani ai daca esti timida sau mai retrasa?

| afrancii a răspuns:

In primul rand cati ani ai. in ce clasa esti>?

| MuffinCat explică (pentru afrancii):

Am 12 ani...mda stiu sunt cam micastraight faceclasa a-6-a...

| MuffinCat explică (pentru afrancii):

Am 12 ani si sunt in clasa a-6-a rolling on the floor)

| MuffinCat explică:

Asta ar fi cam greulaughing) faza e ca mi-e frica sa il intreb cevastraight face mi-e frica sa nu tipe la mine :-s e cam nesimtit de felul luirolling on the floorsi in plus, mi-e frica ca o sa rada de minestraight face

| afrancii a răspuns (pentru MuffinCat):

Pai uite un sfat! ai timp! serios, sunt atati baieti. ignora-l sa vezi dupa aia cum vine el la tine. dragostea vine cand nu te astepti, crede-ma!

| Kepky a răspuns:

Priveste niste filme sau anime-uri romantice si vei descoperi oarece indicii in legatura cu ceea ce trebuie sa faci!
Eventual intreaba o prietena...mai in varsta decat tine...chiar pana'n 30 de ani pentru sfaturi serioase, nu de la cele ce-ti spun sa-i sari in brate deoarece unii oameni sunt cam profitori.
Deci, ai grija de actiunile pe care le faciwinking
Bafta happy

| cascarabet a răspuns:

Trebuie sa termini generala si apoi iti dai tu seama.