| Maria70107 a întrebat:

Am o problema. Deci pentru inceput m-am mutat in alt oras, logic ca si in alta scoala. Cand am ajuns pe hol stateam jos pe ceva cu niste fete si a venit un baiat si cred ca m-a fixat vreo 8 sec cu privirea. Desigur cand l-am observat m-am uitat si eu la el in acelasi timp... dupa o sapt a inceput sa-mi placa de el. Si faza este ca nu stiu daca si el o face cu toate ca nu cred ca am sanse. Nu este nici nu prea frumos nici urat, are haine de firma este amuzant, imi place caracterul si aspectul lui. Deja cativa colegi cand au auzit ca imi place de cineva din clasa s-au dus cu gandul fix la el. Nu cred ca se observa. Nici macar nu m-am dus sa vorbim sau ceva de genul. Mna fiind colegi era inevitabil un schimb de cuvinte. Cat despre el, cred ca banuieste ca il plac. Gen ma uit des la el in ore si cand imi indrept privirea spre el de cele mai multe ori ma observa. El sta cu 2 randuri diferenta de mine si mai vine pe randul meu in spatele colegilor mei sa faca caterinca cu ei dar isi mai arunca privirea uneori spre mine. Vine in spate destul de des chiar daca nu este in toane bune cu colegii de acolo. Era sa uit ca i-am dat un mesaj pe Instagram acum cateva ziLe dar nu mi-a raspuns nici acum. Nu ma are la follow deci i-a aparut mesajul la cereri..acum eu stiu daca l-a vazut? Sta mereu cu tel in mana la ore ar fi imposibil zic eu. Sper ca n-am uitat sa mentionez ceva. Eu m-as baga in seama cu el si face to face dar are un caracter mai de "baiat rau" si imi este frica ca o sa vorbesc sigura. Ca nu sunt chiar cea mai timida persoana. Soo. Ce credet? A aspectul meu fizic este cat de cat decent. Singura problema sunt cosurile. A si astazi a venit la banca sa se uite pe orar pe care ni l-a dat diriga. Nu inteleg de ce pentru ca el oricum isi facuse poza la el. In fine. Credeti ca este mai bine sa renunt? Din momennt ce nu mi-a raspuns la mesaj nu ii pasa. Sau nu stie cine sunt. Mi s-a mai intamplat cu un coleg chestia asta.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mie nu mi se pare ca te place.

| Violleta2022 a răspuns:

Esti in calasa cu el si te cunoaste foarte bine, iar daca are dragan la tine, poate veni sa-ti vorbeasca. Nu fa nici un pas, ca risti sa rada de tine!
Asteapta-l pe el sa faca primul pas si sa-ti ceara prietenie, daca vrea asta.
Intre timp, incearca sa scapi de cosurile de pe fata! Apa calda si sapunul sunt aliatii tai, mai ales dupa ce te intorci de la scoala sau de afara, cand tenul tau este plin de praf si transpiratie, necesitand o curatare rapida si corecta, ca sa elimini impuritatile care se pot depune in porii pielii si infundandu-i, pot sa creeze acneea (cosurile).

| SkyPilot a răspuns:

Din ceea ce spui pare sa te placa. Daca nu era interesat nu iti dadea nicio atentie. Omul este timid si se teme sa fie respins sau sa pice de prost in fata colegilor.
Lasa retelele de socializare. Ce faci, fa in viata reala. Prinde-i privirea pentru cate o clipa, zambeste-i discret, daca intra in vorba raspunde-i amabil si vezi ce se intampla mai departe. Nu exagera cu nimic, pentru ca vei parea disperata. Poti incerca sa intri tu in vorba cu el pe o tema neutra.
Cand unui baiat ii place o fata, cosurile nu se mai vad happy

| ywar a răspuns:

"are haine de firma este amuzant, imi place caracterul si aspectul lui" - perfect idiot ceea ce spui tu. Haina nu face pe om, iar caracterul tata, nu se vede dupa 8 secunde. Parca sunt postarile acelea: mi-a bagat-o 10 secunde si pe urma a fugit in cotet.
"Era sa uit ca i am dat un mesaj pe Instagram acum cateva ziLe dar nu mi-a raspuns nici acum" - din nou perfect idiot: De ce nu iesiti in parc, invita-l, sa te invite etc. nu pe net!
"Eu m as baga in seama cu el si face to face dar are un caracter mai de "baiat rau" si imi este frica ca o sa vorbesc sigura" - 3-4 randuri mai sus spuneai ca-ti place caracterul lui. Esti jalnica!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Foarte important aspectul ca are haine de firma. Bravo! Sari pe el.
Iti va cumpara si tie haine de firma.

| XxXFuCcckMyyyXxX a răspuns:

Nu renunța, poate el e timid,si nu are curaj

Fa tu primul pas,sunt băieți foarte timizi,si ce au frică sa nu fie respinși.
Eu din cauza ca am greșit,am vrut de multe ori sa ma sunicid,am cedat si continui cu aceași stare din cauza unor,,greșeli"
Însă nu fa aceași greșală.
Asta ti-o zice un băiat,noi cei care iubim cu adevărat, suntem mai fricoși decât voi, fetele.
Eu zic să încerci sa fi mai subtilă sau sa faci primul pas, gen spune-i ce simți, si el va reacționa cu o fericire asupra surprizei.
Eu sunt sigur ca el te place si ca ii frica de tine sa nu-l respingi.

Veți fi 2 oameni fericiți

| Maria70107 explică (pentru XxXFuCcckMyyyXxX):

Pai...Singurul lucru care ma opreste este ca nu mi-a raspuns la mesaj... s ar putea sa ma creada disperata

| Maria70107 explică (pentru XxXFuCcckMyyyXxX):

Mersi mult de incurajare...dar nu mi-a raspuns la mesaj si dupa va crede ca sunt disperata

| Hammurabi a răspuns (pentru Maria70107):

Am înțeles. Problema ta e că de fapt ești disperată, dar n-ai vrea să observe și el chestia asta. laughing
Dacă nu e așa, ai răbdare. Ai dat suficiente semnale. E momentul să faci pe "indiferenta" și lasă-l pe el să facă următorul pas, lasă-l să se simtă "vânător".
Dacă mai insiști s-ar putea să devii neinteresantă.