| p0wer a întrebat:

Am si eu o problema cu iubita...suntem impreuna de ceva timp. Ea era virgina am facut dragoste, totul bine si frumos, si acum am mai incercat de cateva ori, si de fiecare data imi strica cheful ori incepe sa vorbeasca, ori gaseste ea, si nu mai pot faca nimic imi piere tot cheful. dati`mi un sfat nu stiu ce sa mai fac i-am spus sa nu mai vorbeasca, sa nu strice momentul rolling eyes

Răspuns Câştigător
| Sara a răspuns:

Hey, normal ca ii este inca frica de tot ce se intampla... Mama draga, tu ai uitat cum era la inceput? Te'ai trezit invatat? Fii mandru ca ea ti'a dat ce e mai de pret. Fii tandru cu ea, iubeste'o fa o sa se simta adorata, iubeste'i fiecare particica din ea, doreste'o cu adevarat. Fa te sa te doreasca si ea, ceea ce e mai greu caci abia dupa un an, fata incepe sa simta cu adevarat ce e sexul. La inceput ea cam undura dureri, chestii si alte cele. Sa nu crezi ca pentru ea psihic e atat de usor, vorbeste tocmai pentru ca e stanjenita, fa o sa i placa sa faca sex, tu esti principalul pion aici. Cum o educi acum asa o ai. Sper ca te'am ajutat cat de cat, dar multa multa intelegere iti cer, caci e ft greu pentru o fata la inceput de viata sexuala sa fii extrovertita si deloc fricoasa. Sper ca te'am ajutat, pa, pa.

26 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Acuma sincer, nu cumva problema e la tine? De ce sa nu vorbeasca, ca doar nu e muta? Eu chiar nu pricep, ca si eu vorbesc in pat, mai ales in timpul preludiului.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am inteles asta, dar mi se pare anormal sa te inhibi daca vorbeste.

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

In pat nu se tace! Nici la preludiu, nici in timp ce, si nici dupa! Comunicarea, sinceritatea si tandretea calda, + preludiul adecvat si nu prea scurt!, sunt cheile succesului! Daca ea nu este destul de relaxata, trebuie sa bea un pahar de vin inainte! Atentie si la igiena si protectie! Success!

| Bacemi a răspuns:

Este pur si simplu stresata. Incearca sa nu o lasi sa vorbeasca prin saruturi si alte gesturi de tandrete. Trebuie sa fii atenta cu ea pentru ca fiind la inceput ii e cam greu. Ar trebui sa fii foarte fericit ca a renuntat la virginitate pentru ca inseamna ca ea te iubeste.

| Anca a răspuns:

Intrebare : Despre ce vorbeste? big grin Ca nu pricep. big grin big grin big grin

| CevaNormal a răspuns:

Asa e frate de la inceput, mereu sint probleme la fetele de asa natura, si mai ales daca sunt de varsta 17-20 ani, si eu rabd unele situatii, insa eu cred ca totul se va aplana, putina rabdare, putina culoare si ziua va fi plina cu soare happy

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Te-ai gândit că probabil vorbeşte pentru că e stresată de ceea ce se întâmplă? Ai răbdare! Vorbeşte cu ea, mângâie-o, fă-o să se simtă bine, fă-o să se simtă iubită. Faptul că a făcut dragoste cu tine şi că nu mai e virgină nu înseamnă că trebuie să o facă acum de fiecare dată când ai tu chef. Dacă face asta riscă să aibă nişte probleme destul de mari pe viitor. Încearcă să o faci să se relaxeze.

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Si despre ce vorbeste? m-ai facut curioasa...laughing

| JeSa a răspuns:

Buna!, p0wer eu cred ca tu ai un fixwinking da, da, da!,-ca cea de langa tine sa nu-ti comunice de a nu-si arate extazul ca e in preludiu ca tu automat te pierzi, ai un hQ slab!, scuze ar trebui sa vezi prin a discuta cu eawinking de ce toate chestiile astea?, sa aiba ea anumite motive si prin ele crede ca rezolva anumitul "ceva"!, intreaba daca va potriviti la patwinking, o treaba se rezolva in 2, n-are ce cauta "egoisexismul" ca sa zic asa!, Ok, capul sus si fii intelegator, cu rabdarea se trece marea!, Pa!

| Paris a răspuns:

Te-ai gandit ca poate nu ii place? La inceput este destul de neplacut, dureros, jenant in acelasi timp. Incearca sa porti o discutie serioasa cu ea pe tema asta, nu sa-i pui degetul la gura sau s-o mangai. Poate chiar are o problema, poate nu se simte bine, trebuie sa afli, ce-i place, cum ii place etc happy

| AldanaBlue a răspuns:

Problema e la tine din cate vad eu. Cred ca in pat te gandesti doar la tine si nu stii sa o faci sa nu mai vorbeasca.Si nu poti sa ii spui direct Nu mai vorbi...ca atunci poate i se taie si ei cheful. Si in plus, fata e la inceput. Ar trebui sa fi mai atent cu ea... pana ajunge sa urle, nu sa vorbeasca.Succes!

| lumylumy a răspuns:

Hmm pai dragul vorbeste cu ia, explica-i ca ia nu are de unde sa stie ce trebuie sa fac si ce nu pentru ca nu a mai facut ce face cu tine, nu are de unde sa stie vb cu ia si o sa inteleaga, spune-i cand este cu tine sa uite de toate grijile, ca esti laga ia si ca o sa fi! invato sa se concentreze, saa se relacseze cand incepe_ti! hai sa_ti spun ceva:pe mine intr-o seara in timp ce o faceam ma apukt un ras imputit de nu mai puteam sa ma opresclaughingx a ras si ellaughingpe mom nu a spus nimic, dar dupa ce am ter a spus sa nu ma rad in tip ce o facem nici_o datalaughingca nu potea sa se concentreze, si nu radeam de ceva anume asa imi venise mielaughingsi acum rad cand imi amintesclaughingasa ca vb cu ia!

| Brigitta a răspuns:

Cand sunte-ti deja in timpul actului pune degetul la gura ei si spune tandru ``shhh``, sugereaza-i frumos sa-si tina gura happy
Sau odata cand sunteti in toane bune si vorbiti despre ceva incepe o conversatie pe tema asta si spune-i frumos ca nu-ti prea place vorbareala in timpul acela happy

| Brigitta a răspuns:

*sunteti happy

| p0wer explică:

Brigaela nu cred ca problema este la mine, nu am mai patit niciodata sa-mi pierd cheful, cu ea am patit pentru prima oara

| p0wer explică:

Multumesc mult de raspunsuri

| p0wer explică:

Pai nu stiu ce sa mai cred, doar cand eram cu alte fete, la fel vorbeau atat in timpul preludiului cat si in timpul actului sexual si nu`mi pierdeam deloc concentrarea, numai la ea mi se pare diferit nu stiu de ce, oricum nu o sa grabesc lucrurile si o sa incep cu pasi mici si multa rabdare, multumesc tuturor pentru sfaturi :*

| p0wer explică:

Mda.anonim stai linistit ca si ea vrea, nu o face cu silawinking

| ☺Clau☻ a răspuns:

Poate ca inca ii este frica cum este la inceput, incearca sa o intelegi si o sa vezi ca incet, incet o sa treaca peste faza cu vorbitul tonguetongue.Sarut-o mult, strange-o in brate, mangaie-o inainte sa faceti dragoste.Sau poti vorbi cu ea si intreaba-o ce se intampla, mai mult ca sigur deokmdata ii este putin teama, este stresata cum este la inceput. Daca a facut dragoste cu tine inseamna ca te iubeste, mai ales fiindca era virgina si pentru fete conteaza asta mult.Asa ca ai rabdare si incearca incet, incet sa o inveti anumite chestii si fa-o sa se simta in largul ei, nu te gandi doar la tine ca iti piere cheful, gandeste-te si la ea, pentru ca are un motiv de face toate astea. Vorbeste cu ea si incearca sa nu o presezi si intelege-o si mai incolo o sa vezi ca o sa fie totul bine happy

| antonelk a răspuns:

Eu cand nu am chef vorbesc si fac tot felul de chestii laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inteleg ca ti-ai pierdut atractia sexuala, asta daca ai avut asa ceva.Sint doua motive pe care le tin pentru mine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baaa. pune mana si prelungeste preludiul. fa-o sa uite de ea. sa se simta in al noualea cer si sa doreasca sexul.eu am avut una care cand ne apucam de treaba, ea aprindea tigara.nu stiam care e treaba dar am aflat ca marea mea dragoste era prostituata. mi-am dat seama cat interes avea in partida respectiva. explica-i prietenei tale cum e cu implicarea reciproca in actul respectiv si cu respectul fata de partener.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Oare mai aveți ceva în comun?
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asta inseamna ca ea nu vrea si nu trebuie so o faca cu sila

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Laso

mai incet

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o problema aici pai si eu am facut-o odata si de atunci fug mereu de asta, exact ca ea vorbesc, fac altceva numai sa nu se ajunga la asta, de frica, nu vrem, nu ne dorim sau poate vrem sa fim iar virgine. fara griji. fara ca sa ne preseze lumea sa facem sex. cel mai bine e sa vorbesti cu ea.