| Wohoo a întrebat:

Am si eu o problema. Imi place de o fata, dar sunt mai timid de felul meu, si ea este mai mereu cu alte fete, cum as putea sa intru in vorba cu ea?

Răspuns Câştigător
| Alysée a răspuns:

Cheamo mai intr-o parte si zii daca poate sa-ti dea idul ca ai nevoie d e ajutor sau ca vrei sa vb cv cu ea.te gandesti u ce pretext ai putea avea.si pe net e mai usor si asa va dati si o intalnire ca prieteni si de acolo continuati.intalnirea poate fi la un film sau intr-un parc cu catelu eventual.dar surprindeo cand este mai singurica nu cu fete cu gura mare care ar putea comenta la tine sa te intimideze.bafta!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| InDaMix a răspuns:

De exemplu cand e suparata pe prietenele ei si sta singura prin pauze...mai trista big grin.Du-te si intreab-o ce mai face chestii. Daca vezi ca functioneaza oarecum, iti zambeste etc. atunci incerci sa -petreci mult mai mult timp cu ea, ajut-o la scoala daca nu se pricepe prin pauze arata-i cate o problema daca nu se pricepe etc.winking Salut.Numai bine si succes!

| KrissTi a răspuns:

Gaseste o tema de discutie.Intreab-o despre un lucru care stii ca-i place.Fa-i un compliment care sa se refere la ceva ce incearca sa accentuieze la ea (de exemplu daca ea are un par frumos si face asa ca toti sa observe spune ca-ti place parul ei...)Crede-ma pe mine ca am trecut si eu prin asa situatie.Succes!)

| Wohoo explică:

Mersi mult la toti pentru ajutor! happy