| 3udoareu a întrebat:

Am si eu o problema..Imi place deun tip de un an care are 18 ani jumatate iar eu am 16 jumate. nu ne cunoastem face to face dar ne stim( eu stiu mai multe desp el ) dar si parintii nostri se cunosc iar eu am vb cu el o singura data intr-un an sad pur si simplu nu am curaj sa ii zic nimic. nu sunt timida dar nu vr sa il plictisesc si mai am un defect: Nu pot sa trec cu vederea faptul ca nu arat bine( am 62 kg si 1, 65 mcrying) Of.sigh Ma uit pe profilul lui de fb ore intregi, am o obsesie cu asta si incerc sa devin ca si cumnata lui( iubita lu fratesu care are 20 de ani) ea nu e rupta din rai si are vreo 56 kg cam uratica dar a pus mana pe cel mai frumos si mai capabil baiat din satul respectiv..bani, masini, firma, etc.) El a terminat liceul dar n-a luat bacul chiar daca e un tip exemplar si harnic..deci nu stiu, parca e rupt din soare, il vad ca pe un zeu si visez, doar visez ..Trebuie sa slabesc! Macar 5 kg ca sa fiu ca si cumnata lui in rest st ok(cred) ca n-am raie, si suntem din sate vecine(15 km) si ar fi superb sa fim implove struck si parintii mei ar vrea love struck si acum am aflat ca esingur chiar daca toate trag de el ca are permis de 2 luni.el vrea o fata serioasa, cuminte, frumos, care arata bine, caracter, familie buna si desteapta.eu am aceste conditii doar greutatea ma omoara x_x. poate credeti ca sunt lipsita de modestie dar nu, nu, eu st doar obsedata de slabit si de EL love struckDoamne m-am tacanit crying( Ce sa fac oameni buni? cryingAjutati un om nebun dar indragostit laughing))
P.S: Parintii vor sa ma duca la psiholog luni:-s

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sunt de acord cu decizia parintilor tai. Du-te la psiholog si te va face sa te simti mai bine in pielea ta.

| 3udoareu explică (pentru Adry05):

Nu, ideea e ca, daca nu slabesc, nu voi fi cu el si atunci nu imi va fi bine chiar si 1000 de psihologi nu ma pot ajuta. sad Cred ca ma arunc de la etaj.mi se pare atat de imposibil sa fiu cu acesta persoana incat uneori ma simt vinovata ca una ca mine spera sa puna mana pe unu ca el, x_x Deci MORRR! ~x( sigh Ms pentru sfat oricum :*

| Adry05 a răspuns (pentru 3udoareu):

Fata draga, daca tu te vei considera neatragatoare si grasa in continuare nu vei ajunge la nimic. Daca vrei ca el sa te iubeasca trebuie sa inveti sa te iubesti pe tine in primul rand. Daca chiar nu rezisti fara slabit, atunci lasa miorlaiala si pune-te pe sport. Du-te la alergat de 2 ori pe zi, fa-i abdomene, genoflexiuni, renunta la dulciuri, inlocuieste painea alba cu cea neagra, nu manca prajeli facute in ulei, nu manca seara dupa ora 7/8, bea 2 l de apa pe zi, consuma fructe si legume proaspete. Dar nu incepe sa te infometezi, caci te vei ingrasa si mai rau. Pune accentul in special pe sport si mai putin pe dieta.
Succes!

| 3udoareu explică (pentru Adry05):

Fata draga, eu fac toate astea si degeaba oh go on

| Adry05 a răspuns (pentru 3udoareu):

Hm, atunci mergi la sala sau la un nutritionist.