| Bomber27 a întrebat:

Am si eu o problema imi place mult de o fata care e mai mare decat mine cu 4 ani eu am 19 ea face 23 am auzit de la o prietena de a ei ca i-a zis ca sunt cam mic si ca nu sunt destul de matur cum pot sa o conving sa fie cu mine sa o fac sa lase deoparte varsta si sa par mai matur cand sunt cu ea

4 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai demonstreazai ca esti matur. poate ai auzit si tu de conceptia cum ca fetele se maturizeaza cu 2 ani mai repede ca baietii. astfel ca ea nu mai cauta o relatie pasagera ci doreste stabilitate si mai ales maturitate din partea partenerului. sa incerci sa pari matur ar fi ca si cum te-ai constma in fantoma cu un cearceaf pe tine si ai avea pretentia sa creada toti ca esti o fantoma veritabila. nu incerca sa pari mai matur fiindca cu cat incerci cu atat ei o sa i se para mai prosteste. fi tu insuti si daca crezi ca esti suficient de matur pentru ea arata-i. nu te chinui sa pari matur fiindca crede-ma ca o sa dai gres. odata ce te porti detasat si poti purta o conversatie originala" cu ea, aceasta va aprecia gestul ca macar iti poti asuma raspunderile unei relatii care sa va implice pe aman2

| lovenotsex a răspuns:

Daca vrei sa "pari" e gresit dupa parerea mea, pentru ca nu te poti preface mereu. Dar dati o intalnire cu ea si purtati o discutie, dar fi tu insuti, chiar daca nu esti asa de matur cum crede ea sau cum si-ar dori, dar va aprecia perseverenta si sinceritatea.Bafta.

| ronin33dan a răspuns:

Date la ea cu tupeu, nu o se astepte la asta si daca si ea te place va iesi ceva.

| rukia_3675 a răspuns:

"Lovenotsex" are dreptate! Trebuie sa fii tu insuti, sa vorbesti cu ea deschis si sincer!