| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o problema. deci am o prietena de care imi place foarte mult si si ei de mine dar mama nu ma lasa sa ma duc la ea am 13 ani iar ea 12 cum as putea s`o conving sa ma lase va rog. dau funda:big grinX

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
La 13 ani prietenă îți trebuie!
Ce să spun!
Pa, pa.

| alessia5158 a răspuns:

Pentru asa ceva, nu exista "metoda" de convingere! --- orice parinte stie ca raspunde de faptele unui minor sub 14 ani.Parintele este obligat prin lege sa-si supravegheze minorul si sa-si exercite autoritatea fara a recurge la violenta.

| darrio2007 a răspuns:

Daca i-ai spune ca te duci sa va faceti temele impreuna poate te-ar lasa.Dar cum unora numai de teme nu le arde cand sunt cu o fata, cred ca are dreptate maica-ta.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut.

Am dorit să te întreb dacă ai încercat să te gândeşti de ce mama îţi interzice acest lucru? Care crezi că sunt motivele?

| SpeșălGirl a răspuns:

Daca nu o cunoaste, probabil ii este frica de ce o sa faceti. Vorbeste cu ea si spune-i ca nu ai mintea unuia de 9 ani. Spune-i ca faceti teme sau pur si simplu ca vreti sa va vedeti. Daca nu o sa te lase nici asa, intalniti-va in parc, la un suc.Asa trebuie sa te lase, ca n-aveti ce face in public.

| dinumario a răspuns:

II aduci fata ai casa o arati parintilor, ii spuii ca e jumatatea ta si alte lucruri

| Wechangetheworld a răspuns:

Eu in clasa a3-a mergeam la "gagicu" acasarolling on the floor))))))))))))) Nici nu cred stiam ce e aia pe atunci laughing) Ii spuneam tatei ca ma duc sa ne facem temelee rolling on the floor) Si acum la aproape 14 ani nu ma lasa cu prieten laughing) Probabil credea ca eu is proastanaca in clasa a3-a rolling on the floor)) Ma rog, gata cu asta, sa revenim la subiectul tau :3 Sper ca te-am inveselit putin citindu-mi prostioarele mele laughing tongue
Pai, pentru inceput nu te mai duce la ea acasa, intalneste-te cu ea afara... poate faptul ca mergi la ea acasa o deranjeaza pe mama ta ...incearca sa te apropii de mama ta si sa ii explici ca la 12-13 ani te indragostesti pentru prima data [adica asa se spune] si ca nu crezi ca faci ceva rau daca te intalnesti cu ea, si incerca sa o intrebi care e motivul pentru care nu te lasa, mai ales ca esti baiat, la fete e altfel
Eu atat am avut de spus, sper sa iti fie defoloswinking :*
Baftaa! :*

| Pitian_Florinel_1982 a răspuns:

Lasa sa mai treaca putin timp, iar cand o sa fitu ceva mai mari atunci spune-i mamei tale ca mergi la iubita ta.Pana atunci intalniti-va pe la scoala, pe la prieteni comuni sau prin alte locuri.
Primesc funda?