| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o problema in familie:tatal meu a plecat in alta tara ca sa munceasca si am ramas acasa doar eu, mama mea si bunicamea.Eu cred ca maicamea il inseala pe taicameu pentru ca am gasit niste poze cu un barbat care erau pe plic, bunica cand a auzit ca eu vreau sa-i arat pozele la taicameu cand vine acasa, ea mi le-a luat si le-a rupt. Mi s-a dus o dovada dar am gasit in dulap in camera la maicamea un prezervativ, eu ma gandeam ca-i acolo de cand o plecat taicameu si ca sa fiu sigura ca nu-l foloseste cu alt barbat eu in fiecare zi m-am dus si m-am uitat ca sa vad daca ii acolo si intr-o zi nu l-am mai gasit. Mie imi era rusine sa ma duc si sa-i zic la maicamea ca am gasit in dulap un prezervativ si acum o disparut, de paste taicameu a venit acasa si a 2 a zi de pasti el era la televizor, bunicamea taia niste prajiturisi maicamea a plecat in baie si a inceput sa vb. la telefon, eu am ascultat la usa dar a fost prea tarziu insa am auzit doar spunandu-i"no bine. puiut si daca ma suni diseara si nu raspund inseamna ca nu pot sa vorbesc". Eu am deschis usa la baie cand am auzit ca nu mai zice nimic, ea s-a enervat ca dc. am ascultat la usa si ea tot incerca sa ma convinga ca vorbea cu o prietena de a ei dar eu nu o cred. Ce sa ma fac crying sa-i zic la taicameu toate astea? AJUTORRRRRRRRRRRRR

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Of of ce belea mare, normal ca tatal tau trebuie sa stie asa ceva bunicata si maicata chiar imi pare rau sa iti zic asta dar merita aruncate in jungla sa le manance canibalii si amantului sa ii taie p... si sa eu bage in gura. Imi pare rau de saracul om ca el nu stie ce are in spatele lui si cand va afla de la tine normal sa pleci cu el nu se merita sa stai cu o femeie care e pramatie.

| wildthing a răspuns:

Desi ceea ce face mama ta e un lucru atat de comun si se intampla in atat de multe cupluri, mie tot mi se pare o mizerie de neacceptat. In consecinta, eu zic totusi sa ii spui tatalui tau...merita sa stie, macar si pentru ca isi rupe oasele prin strainatate pentru bunastarea voastra. Multi vad ca te sfatuiesc sa nu te bagi in relatia lor, si totusi...chiar sa stai cu mainile in san, cand tatal ti-e batjocorit de doua curve cum sunt mama si bunica ta?

| Cătălina a răspuns:

Trebuie sa iei masuri pentru ca din situatia asta si tu vei avea de suferit. Incearca sa vorbesti cu tatal tau, explica-i situatia cu calm si ai grija sa nu se enerveze si sa vorbeasca cu mama ta la nervi, iar dupa sa regrete ce a facut. Totusi, e mama ta si el e tatal tau, dar asta nu inseamna ca trebuie sa se ajunga la injurii si alte cele. Mare grija, cu asa ceva nu e de joaca.

| mdany a răspuns:

Sigur.Trebuie sa ii spui tatalui tau pentru binele tau, pentru ca mai devreme sau mai tarziu se va afla si nu va fi ok.Iar daca mama ta il insala pe tatal tau din asta iti poti imagina divort.Deci spune-i dar in asa fel incat sa nu fie mama si bunica ta de fata, sau sa auda.

| AyU a răspuns:

Cel mai corect pentru aman2: adica petru tine si taicato big grin este ca da ar fi bine sa ii zici. Dupa cum ai observat bunica ta cred ca ii tine partea mamei tale dar cel mai corect ar fi sa ai o discutie doar tu cu tatal tau si sa ii spui toate acestea. Spueni ca CREZI pentru ca nu e 100% sigur ca il inseala. Nu da cu bata in balta. Dar totusi dupa aparente se pare ca mama ta are pe altul. Cum am spus cel mai corect ar fi sa ii spui tatul tai iar apoi ei 2 ( cu sau fara tine happy poate esti prea micuta ca sa asisti la conversatie ) sa aiba o discutie si sa se hotarasca ce fac in continuare pentru ca cea care sufera cu adevarat esti tu. Ei vor trece peste dar TU suferi cel mai mult iar trebuie sa realizeze asta.
Succes si spune-i la taicato :*

| TheSpecialOne a răspuns:

Da, spune-i, vei strica complet relatia cu mama si cu bunica dar totusi tatal tau merge la munca in alta tara si se chinuie sa ii faca ei si tie bani ca sa aveti din ce trai si ea ce face... isi bate joc de el. Spune-i cat mai repede desi vor fi discutii destul de urate intre ei.

| TheSpecialOne a răspuns:

Spune-i deoarece daca nu ii spui tatalui si acesta va afla tu vei cadea de vina ca de ce nu i-ai spus mai devreme. Si cum spuneam tatal tau strange banii in strainatate sa ii aduca la 2 scorpii care in loc sa aiba grija de ei ca sa te ajuti tu vreodata de ei ii cheltuie cu barbati...

| TheSpecialOne a răspuns:

Spune-i neaparat in nici un caz sa nu te gandesti la urmari sau sa taci, daca taci esti mai rau ca mama si bunica ta. Si tot nu inteleg cum o femeie batrana isi incurajeaza fica sa mearga la mai multi barbati... asa educatie i-a dat sau asa a fost exemplul oferit si in familia ei?

| Ezzio a răspuns:

Pai problema sta in felul urmator:
Sti ca la urma urmei daca mama ta face sex cu altcineva se va desparti de tatal tau, nu ai incotro spune-i tatalui tau tot adevarul ca sa stie(pararea mea) uite iti dau un ex:la mine parinti mei s-au certat, mama s-a recasatorit apoi iar sa impacat cu tata.Dar asta nu e legat de tine. Daca mama ta il inseala pe tatal tau inseamna ca nul mai iubeste.Dar sti ca pana la urma se va afla adevarul si se vor desparti. Faci cum crezi tu ca e mai bine dar gandeste-te bine inainte de a o face.Maine scoalacrying(crying((((((((nUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU! oricum Pace si bafta \m/

| eurynomus a răspuns:

E normal sa il insele pe tatiku ca doar nu o sa stea femia ne... crezi ca tatiku nu o insela pe mami? big grin

| albertcraiova a răspuns:

Asta e o problema majora ai 2 posibilitati.
1.sa taci si sa nu te intereseze ce fac ei e viata lor nu te baga ca poti sa strici mai rau relatia cateodata e mai bine sa nu se stie adevaru si
2.sa zici totul tatalui tau poate se impac sau divorteaza si iti va fi foarte greu tie
tu alegi

| chakuza a răspuns:

O sa risti foarte mult daca ii vei spune lui taicatu,dar trebuie sa afle si el.Ia-ti inima in dinti si spune-i, nu mai pierde timpul, ca mai incolo sa nu fie prea tarziu.Cine stie ce planuri isi mai face maicata.

| ellalove a răspuns:

Pfff.Sincer chiar imi pare rau de tine pentru ca vad ca esti fata de trebuie asa cred eu si nu meriti o astfel de mama.Si e pacat ca tatal tau munceste pentru voi si mama ta isi face de cap.Cred ca ar trebui sa iti faci curaj si sa vorbesti mai intai cu mama ta.Si dupa cate ai spus chiar se pare ca are un amant.Si ca sa iti zic si mai sincer.eu una nu as mai considera-o mama pe femeia care il inseala pe tatal tau.Nu mi se pare corect ca el sa munceasca si ea sa fie perversa cu el.O sa fie scandal in familie daca afla tatal tau si stiu ca de asta te temi cel mai mult.sa nu se destrame familia tasad. Vorbeste cu mama ta si daca vezi ca se comporta la fel in continuare. spune-i tatalui tau pentru ca eu una cred ca nu merita asta.Fa-ti curaj.sa nu-ti fie frica de cum va reactiona mama ta sau bunica.pentru ca pana la urma poate tu nu depinzi de ele.Eu iti urez succes si sper sa iei decizia corecta:*

| ancaanca a răspuns:

Ziiiiiiiii!
taicato se chinuiie sa castige bani in strainatate si maicata il insala.
asa ceva nu mi se pare normal.

| Anastasia_4911 a răspuns:

Nu-i zice absolut nimic! Lasa-i sa-si rezolve singuri problemele. Nu te baga tu!

| Dief a răspuns:

Eu zic sa te gandesti ca si taica-tu are 100% o relatie unde lucreaza el, pentru ca asa e firea oamenilor. nu trebuie sa te bagi in casnicia lor.

| Secretkkk a răspuns:

Curvaaaaaaaaaaaaaa, barbatul e barbat si e de inteles cind intretine relatii cu cineva, dar femeia nuuuuuuuuuuuuuuu, si bunikta nu e departe de ii ea apararea, nu te supara,,, pina cateaua nu ridika coada ciinele nu se repede

| eprubetă a răspuns:

Mai bine nu te bagi in relatia lor :*

| angel_2962 a răspuns:

Offff grea situatie... eu zic sa ii spui tatalui tau pentru ca decat sa traiasca in minciuna... mai bine nu.