| johny_9950 a întrebat:

Am si eu o problema la care as dori un raspuns cat mai rapid; de aceea o sa trec direct la subiect.

Am o relatie de 2 ani cu o fata, o iubesc enorm, am trecut peste multe impreuna si nu as vrea sa renunt la ea, dar de ceva vreme ma simt atras de sora ei cu care de altfel ma inteleg super bine. De multe ori mi s-a intamplat sa doresc sa vorbesc cu ea decat cu propria mea iubita. Sincer va spun ca ma simt mai mult atras de ea decat de iubita mea, nu stiu ce sa fac. Ar fii bine sa ii impartasesc si ei sentimetele pe care le simt pentru ea? Ceea ce simt pentru ea nu am simtit niciodata pentru nimeni, nici chiar pentru iubita mea. Ma innebunit fata asta, nu stiu ce sa mai ma fac.

O scurta povestioara: Acum ceva vreme am ramas peste noapte la ele. Fara sa imi dau seama am luat-o pe cumnata mea in brate. Am zis ca daca tot am luat-o in brate de ce sa nu profit si sa pun si eu mana pe fund, pe un san. Mi-am luat inima in dinti si am pus mana pe un san. Vazand ca nu zice nimic am inceput sa il masez foarte usor. Apoi am pus mana pe fund si incet am bagat-o intre picioare, atunci am observat ca se udase. Am incercat sa bag mana pe sub bluza si sa ii pun mana pe san; atunci s-a intors cu capul spre mine si mi-a zis foarte incet la ureche sa am grije unde pun mana. Dupa ceva vreme am luat-o in brate si m-am pus cu gura pe sanul ei. Am dormit asa pana dimineata.

PS: De fiecare data cand ma intalnesc cu ea imi sare in brate si ma saruta pe obraz, tot timpu imi zice ca ea nu o sa se marite niciodata ca baietii din ziua de azi sunt toti la fel si o fac sa sufere si ca si-ar dorii un baiat asa cum sunt eu, ca eu o ascult, o inteleg si o sustin mai mult chiar si de cat parintii ei. Ca ar avea pe umaru cui plange daca ar gasi un baiat ca mine.

Credeti ca nu mi-a simtit respiratia pe san?
Credeti ca imi impartaseste aceleasti sentimente pe care le am si eu fara de ea?
Ce e de facut?

VA ROG SA IMI RASPUNDETI SI LA INTREBARI.

Multumesc!

9 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ţi-am adresat şi pe privat o serie de întrebări. Încă n-ai răspuns. Mai aştept.

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Wow...Ciudat. Eu ti-as spune sa fii sincer cu iubita ta, totusi nu asa dintr-odata! O s-o sochezi. Incearca la inceput sa-i spui prietei tale ca te atrage sora ei, nu-i spune sora-si prima data ca o placi: ai putea ajunge intr-o situatie foarte neplacuta. Gandeste-te bine daca merita sa renunti la ce ai avut pana acum(2 ani) pentur (probabil) o atractie de moment. Gandeste-te daca merita, si fi sincer cu tine in primul rand. Cum spune expresia: Don't live a lie! This is your ONE life!

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Uite...eu zic asa : o iubesti enorm pe iubita ta, asa cum ai spus, dar te atrage sora ei; sunt doua lucruri diferite : iubirea e ceva profund iar atractia este ceva ce simti pe moment. stiu ca nu-ti poti explica si nu stii pe care dintre cele doua ar trebui s-o alegi. insa, o relatie de doi ani nu poate fi inlaturata asa usor, tocmai pentru ca a durat atata timp, ceea ce inseamna ca ati avut ( si probabil ca inca aveti ) sentimente mai profunde unul fata de celalalt. trebuie sa te gandesti de asemenea ca daca ii spui prietenei tale ca esti atras de sora ei, cu siguranta va exploda si o vei face sa sufere. ar trebui sa mai astepti ceva timp pana iti dai singur seama daca ceea ce simti pentru sora prietenei tale este iubire sau doar o mica pasiune. atunci raspunsul va veni de la sinewinking

| 21Ada a răspuns:

Ar fi bine prima oara cand esti tu singur cu soara ei sa o intrebi, si depinde de raspunsul soruri iubitei tale.

| paula90 a răspuns:

Sora ei are dreptate, voi baietii nu faceti altceva decit sa raniti! acum asculta. e urit de tot ce faci tu, si unde era iubita ta cind tu ai dormit cu sora? nu e frumos mai, fii sincer cu ea si fii sincer si cu tine, faptul ca te simti atras de sora ei e trecator dar iubirea nu. puneti tu singur in ordine sentimentele si nu mai intreba pe altii, pentru ca noi nu stim ce e in inima ta cu adevarat si mai ales care sentiment e cel mai puternic?:cel de iubire sau de atractie?

| Hannibal_8732 a răspuns:

Daca o iubesti enorm pe prietena ta nu mai baga botul la cumnatica.

| Tiiribuuummmm a răspuns:

Presupun : din moment ce esti asa indrasnet, ai facut deja sex cu iubita ta.
Bun. First of all : you are a dick. :d. Second : E posibil sa fii tinut la iubita asta a ta, din moment ce iti arati posesia de fiecare data cand aduci vorba de ea. Lafel cum e posibil sa ti la ea, mai mult ca la o prietena dar. Din cate observ, singurele chestii care te mai tin legat de prietena ta sunt toate intamplarile prin care ai trecut cu ea, subconstientu asta al tau se cam simte dator fata de ea. Sa numai zic de obisnuita. In 2 ani de zile sigur obisnuita e cuvantul cheie din moment ce dragoste pura canci.
Ia`o asa mai. nu stiu cum sa-ti spun. laughing. Daca o iubeai, nu te atragea nimeni, pur si simplu nu aveai ochii pentru alta.
Asa ca mai bine, desparte`te de "iubita" ta.batting eyelashes. Si nu te avanta direct la sorsa. Stai in stand by 2 saptamani macar, fara sa vorbesti cu niciuna dintre ele. Dupa 2 saptamani vei sti clar raspunsul. :*. Read and learn. :*

| dracusoru24 a răspuns:

In situatia ta ar fi normal sa te desparti de "iubita" ta, nuí spui nimic despre relatia ta cu sora ei.
Este normal sa te simti foarte bine in preajma surori iubitei tinand cont ca va deschideti sufletul unul altuia, insa toate aceste chestii se vor termina in caz ca veti avea vreo relatie. Nu ai specificat cati ani aveti, dar mi se pare o prostie sa renunti la o prietena asa de buna cu buna stiinta ca iti vei pierde iubita de doi ani, iubita ta va avea o cearta dezastruasa cu sora sa( sunt sigur ca nu e atat de inteligenta sa spuna "da'l dracu nu merita sa ne stricam relatia de fratie pentru un baiat") iar tu nu te vei alege cu nimic intrún final si chair daca te vei alege cu sora iubitei nu stiu cat te vei simti bine fara precedenta sau cat de bine te vei simti in preajma ei. Sper ca mám facut destul de inteles. Ai doua variante ori renunti la cumnatica, ori renunti la amandoua.

| Alexutzy99 a răspuns:

Nu iti trebuie sfaturi... Urmeaza-ti inima!