| johny_9950 a întrebat:

Am si eu o problema la care as dori un raspuns cat mai rapid; de aceea o sa trec direct la subiect.

Am o relatie de 2 ani cu o fata, o iubesc enorm, am trecut peste multe impreuna si nu as vrea sa renunt la ea, dar de ceva vreme ma simt atras de sora ei cu care de altfel ma inteleg super bine. De multe ori mi s-a intamplat sa doresc sa vorbesc cu ea decat cu propria mea iubita. Sincer va spun ca ma simt mai mult atras de ea decat de iubita mea, nu stiu ce sa fac. Ar fii bine sa ii impartasesc si ei sentimetele pe care le simt pentru ea? Ceea ce simt pentru ea nu am simtit niciodata pentru nimeni, nici chiar pentru iubita mea. Ma innebunit fata asta, nu stiu ce sa mai ma fac.

O scurta povestioara: Acum ceva vreme am ramas peste noapte la ele. Fara sa imi dau seama am luat-o pe cumnata mea in brate. Am zis ca daca tot am luat-o in brate de ce sa nu profit si sa pun si eu mana pe fund, pe un san. Mi-am luat inima in dinti si am pus mana pe un san. Vazand ca nu zice nimic am inceput sa il masez foarte usor. Apoi am pus mana pe fund si incet am bagat-o intre picioare, atunci am observat ca se udase. Am incercat sa bag mana pe sub bluza si sa ii pun mana pe san; atunci s-a intors cu capul spre mine si mi-a zis foarte incet la ureche sa am grije unde pun mana. Dupa ceva vreme am luat-o in brate si m-am pus cu gura pe sanul ei. Am dormit asa pana dimineata.
Acum vreo 3 zile aproape aceeasi poveste, numai ca de data aceasta nu a mai ramas indiferenta, iar dimineata "am prinso cu mana pe ...bineinteles prin pantaloni"

Nu stiu ce sa mai cred?

PS: De fiecare data cand ma intalnesc cu ea imi sare in brate si ma saruta pe obraz, tot timpu imi zice ca ea nu o sa se marite niciodata ca baietii din ziua de azi sunt toti la fel si o fac sa sufere si ca si-ar dorii un baiat asa cum sunt eu, ca eu o ascult, o inteleg si o sustin mai mult chiar si de cat parintii ei. Ca ar avea pe umaru cui plange daca ar gasi un baiat ca mine.

Credeti ca nu mi-a simtit respiratia pe san?
Credeti ca imi impartaseste aceleasti sentimente pe care le am si eu fara de ea?
Ce e de facut?
VA ROG SA IMI RASPUNDETI SI LA INTREBARI.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| LostInDreams a răspuns:

Daca am inteles eu bine, tu ii faci avansuri surorii prietenei tale? Nu este un lucru oribil, din punctul nostru de vedere, din punctul iubitei tale insa, cred ca e de neiertat. Fata de care zici, totusi nu o cred o persoana atat de loiala. Daca cu adevarat ar fi fost o fata de care sa meriti sa te indragosteti, te-ar fi plesnit de prima oara cand ai incercat sa o atingi.Nu stiu ce sfat sa iti dau, gandeste-te doar daca iubita ta ar veni la tine de gatul altuia si ti-ar zice ca nu te mai iubeste.Sau daca ai prinde-o pipaindu-se cu altul.Gandeste-te doar la asta. Poate o sa iti dai singur seama ce este corect

| Just4FunHD a răspuns:

Nu doar cu altul, dar gandeste-te sa fie si fratele/prietenul tau...cred ca ti s-ar rupe inima in doua.
Incearca sa vezi daca ceea ce simti tu nu e doar o atractie sexuala, cu totii avem instincte de animal.
Insa nu merita sa distrugi o relatie doar ca esti atras sexual de o alta si apoi sa suferi ca doar sexual era si ea atrasa de tine.
Pune-ti in ordine sentimentele, stai putin departe de acea fata si cu urmatoarea data cand te intalnesti la ea uita-te mai bine la ea. Merita sa strici o relatie pentru ea, esti atras mult mai mult decat sexual? esti pregatit sa vezi pe cineva suferind din cauza ta? Daca la toate raspunsul da, atunci da-i bice si mai su...na odata la tate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Am o relaţie de 2 ani cu o fată, o iubesc enorm, am trecut peste multe împreuna şi nu aş vrea să renunţ la ea." Vezi ceea ce ai scris? Observă singur cât de mult o adori pe aceasta fată; eu îmi dau seama după cuvintele cheie, la timpul PREZENT: "Am...", "o iubesc", " nu aş vrea să renunţ la ea" şi la VIITOR! happy Şi. straight face din păcate ca în toate cuplurile intrevine acest "DAR".
"dar de ceva vreme mă simt atras de sora ei cu care de altfel mă înteleg super bine." Eu te cred că ai putea să fi tentat şi să vezi altfel lucrurile acum, dar pentru mai târziu te-ai gândit la consecinţe? Crezi că relaţia ta cu sora ei va rezista 2 ani sau mai mult decât cea din prezent? Eşti sigur 100% că acea relaţie va putea fi posibilă?! Eu cred că nu şi aş vrea sa-ţi "deschid" ochii şi să-ţi precizez ceva... îmi pare rău să te dezamagesc, dar realitatea va fi aşa: sufletul tău va deveni ca o oglindă spartă, în mii de bucaţele atunci când o vei vedea pe EA, pe fosta prietenă cât de mult suferă... îţi va pasa, îti vei da seama că ai greşit "tradând-o" chiar cu sora ei (este cel mai dureros lucru) Te va urî şi pe tine şi pe propria soră. De ce?! Pentru că se va simţi trădată
în adevaratul sens.
"Ar fii bine să îi împărtăşesc şi ei sentimetele pe care le simt pentru ea?" Tu ce crezi, citeşte ce-am scris mai sus si-ţi poţi da singur seama ce raspuns are aceasta întrebare!
"Ceea ce simt pentru ea nu am simţit niciodata pentru nimeni, nici chiar pentru iubita mea. M-a înnebunit fata asta, nu ştiu ce să mai ma fac." Trist, foarte trist... sad Cum poţi să spui că nu ai simţit pentru iubita ta, ceea ce simţi pentru sora ei?! Cum?! Gândeşte-te la un singur lucru: viitorul vostru (tu şi iubita ta) De ce?! Pentru că tu vei decide ceea ce vei face, tu eşti singurul care poate alege; este greu ştiu, te cred, dar gândeste-te la consecinţe. Gândeste-te de 1000 de ori înainte să faci un pas, poţi risca şi vei pierde totul!
"Credeţi că nu mi-a simţit respiraţia pe sân?" Eu sunt sigură că da!
"Credeţi că îmi împartăşeşte aceleaşi sentimente pe care le am şi eu faţă de ea?" Este posibil orice, dar ea este inconştientă; cum să-ţi trădezi sora?! SORA! straight face
Fă TU alegerea corectă!
"Ce e de făcut?" Să continui relaţia din prezent şi să o iubeşti aşa de mult ca şi până acum sau lasă totul în urmă şi nu privi în trecut!
Plăcerea a fost de partea mea să te ajut, nu ai de ce să-mi mulţumeşti, pentru că erai disperat. Sper din tot sufletul că m-am făcut înţeleasă! Dacă nu, îmi poţi scrie aici mă voi mai uita şi-ţi voi răspunde!
Te aştept cu veşti bune şi cu zâmbetul pe buze. Ai grijă ce faci.
O seară faină şi nu uita: preţuieşte cu-adevărat persoana iubită cat timp o ai langă tine. Uită trecutul, profită la maxim de prezent şi croieşte-ti viitorul! happy