| LaLaLaLoveAlex a întrebat:

Am si eu o problema.Medicul mi-a prescris anticonceptionalele Karissa .si mi-a spus ca in prima zi a menstruatiei sa iau o pastiluta. Dar.am uitat ! Si am luat-o a doua zi! .Are ceva? Adica exista posibilitatea sa nu isi mai faca efectul?

Răspuns Câştigător
| ReDGeiSHa a răspuns:

Nu are nimic, daca a doua zi ai luat pastiluta din ziua corespunzatoare.

1 răspuns:
| Addeeee a răspuns:

Da. are. Pentru a-si face efectul trebuia sa iei din prima zi a menstruatiei, nu a doua. acum iale asa dar foloseste o alta metoda contraceptiva in plus. ptc anticonceptionalele isi vor face efectul abia la a doua menstra.