| silviu222 a întrebat:

Am si eu o problema nu am vorbit cu nimeni de asta pana acum dar simt ca trebuie sa fiu ajutat!
Nu pot sa fac dragoste cu iubita mea, sunt cu ea de 5 luni mentionez ca sunt virgin si am 18 ani insa ea nu stie asta! totu e bine, dar atunci cand trebuie sa introduc penisul in vagin penisul meu "se inmoaie" inainte si dupa am erectie destul de puternica. stiu ca este o problema psihica. cum o pot rezolva? cum sa fiu mai relaxat? poate fi de la masturbare?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Este de la masturbare si de la faptul ca inca nu va cunoasteti bine si nu aveti suficienta intimitate. Se intampla adesea adolescentilor care n-au destula minte incat sa astepte ca relatia sa ajunga in punctul in care intimitatea este suficienta pentru a face dragoste si sar imediat in apt. ia mai asteptati voi un an, timp in care sa va cunoasteti si sa construiti o relatie si vei vedea ca problema se va rezolva de la sine, din simplul fapt ca te vei simti altfel in prezenta unei femei de care te leaga sentimente si intimitate

5 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Poate încă îți funcționează conștiința care te avertizează că e păcat să faci sex fără să fii căsătorit, te iubește Dumnezeu prea mult și nu te lasă să păcătuiești. Așteaptă până la căsătorie și vei avea binecuvântarea lui Dumnezeu peste voi.

| marlanuu a răspuns:

Incearca sa fii mai relaxat, nu te gandi la nimic, lasa-te purtat de val si vei reusi! nu te lua dupa altii sa iei nu stiu ce pastile, e ceva emotional...

| KraddyQ a răspuns:

Ma scuzi ca iti zic asta dar te-ai masturbat cam mult de zici ca "se inmoaie" la intrare. Incearca o metoda putin mai diferita, te duci frumos la farmacie ceri cateva pastile de viagra si de nu stai cu ea ridicata toata noaptea. Nu lua asta drept o insulta, e un sfat bunwinking

| Oana92 a răspuns:

Lipsa de experienta isi spune cuvantul. Data viitoare cand ai din nou erectie incearca iar, pana o sa reusesti. Si incearca sa te masturbezi inainte de a incepe actul sexual.

Nu te mai gandi atat ca nu o sa poti si spune-i partenerei ca esti virgin, o sa stie cum sa te ia. Bafta!

| JustMyName a răspuns:

Pune-o sa iti dea un bj, daca si atunci ti se inmoaie, e prea grav ^_^