| Iulianmzq1 a întrebat:

(FUNDA). Salut! Deci am 18 ani si tocmai am facut sex cu prietena mea, problema e ca la inceput (in timpul preludiului) ma excit f tare am o erectie f puternica ceea ce f ok, iar dupa cateva penetrari fie anal sau in vagin penisul imi iese din erectie gen se inmoaie laughing iar dupa un timp isi revine (in sensul ca se intareste destul de tare) tin sa mentionez ca s-a intamplat de cateva ori sa fac sex/dragoste pana acum big grin deci sunt la inceput cu relatiile sexuale... Inainte ma masturbam destul de des, cam in fiecare zi. Ce parere aveti?thinking Care ar fi problema/solutia?

Răspuns Câştigător
| Alcyon a răspuns:

Probabil e de la emotii. Totul porneste de la creier. Daca esti obosit, nervos, n-ai incredere in tine etc. erectia ta va fi afectata. O alta varianta ar fi aceea ca te-ai invatat cu masturbarea si acum, sexul nu ti se mai pare la fel de excitant (fiindca n-ai parte de aceeasi stimulare ca in timpul masturbarii). Te sfatuiesc sa renunti complet la masturbare si sa-ti controlezi emotiile.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tinand seama de trecutul tau, totul este destul de bine.

| Sfatosul2012 a răspuns:

Cred ca Alcyon ca totul e pe fond de stres de la creier; e teama de esec frica sa nu poti sa satisfaci; dar cred ca se regleaza cu timpul;

| alexandrafocus a răspuns:

Poate fii de la emotii, dar daca vei continua sa faci sex, cred ca isi va revenii!laughing

| Ṕαᾔḓεмḯḉ a răspuns:

Amice. Eu cred ca suferi de ejaculare prematura. E normal ca dupa ce ejaculezi sa ti se inmoaie... dar daca ejaculezi asa de repede nu-i tocma ok...