| Deutsuuu a întrebat:

Am si eu o problema: nu stiu pe cine sa aleg!
momentan ma aflu intr-o relatie de 3 luni, dar nu mai tin la acel baiat si am incercat sa-i spun insa el mi a raspuns ca este de acord sa ne vedem mai rar da sa fim impreuna...eu intre timp am cunoscut doi baietii care sunt buni prieteni si unul dintre ei este foarte dragut l-am vazut si in realitate, iar al doilea zice ca tine la mine desi nu ne am vazut decat in poze. Cel care mi se pare dragut nu observ ca este cu adevarat atras de mine, vorbesc cu el dar nu imi dau seama daca ar vrea ceva sau nu.Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| TitiDrLove a răspuns:

Ar trebui sa nu te axezi in principiu pe aspectul fizic.Sincer.ai dori un mitocan care sa nu iti arate ca tine la tine,sa nu te respecte,sa nu fie romantic(asta cred ca doresc unele fete).
Cred ca ar trebui sa conteze sufletul,caracterul unei persoane atunci cand e vorba de o relatie. De la asta vine si cuvantul "relatie" - comunicare,intelegere, incredere, pasiune si multe altele! Observi ceva legat de fizic? Eu nu. si in plus cred ca si in 2 luni ar putea sa devina cel mai putin dragut mai dragut decat celalalt happy Niciodata nu se stie!
Iesi cu amandoi si vezi care te face sa te simti cu adevarat speciala,protejata, iubita si apoi te vei axa pe unul din eihappy
PS:Sa nu iei in seama ce spune lumea orice ar fi! De obicei, cand lumea spune "pe ala/aia ti-ai gasit si tu?" o spune doar fiindca sunt invidiosi de cat de bine va e impreuna...probabil ai admiratori mai multi. + ca asa sunt oamenii! 2 persoane formeaza un intreg! Iar acel intreg nu poate fi distrus de niste simple guri.sinceri sa fim! Bafta in ceea ce faci dua?happy

1 răspuns:
| MadutzaB a răspuns:

Deci,parerea mea este ca ar trebui sa ii impui o pauza actualului prieten pentru a te gandi mai bine. Dupa aceasta ar trebui sa te intalnesti cu fiecare dintre cei 2 si sa analizezi situatiile.In primul rand ceea ce simti tu pentru fiecare si in al doilea rand sa intuiesti care sunt reactiile lor fata de tine. Dupa iti va fi mult mai usor sa alegi.
Succes!