| CostinxD a întrebat:

Salut TPU

Am si eu o problema de dragoste sad

Vorbesc cu o prietena pe care o cunosc de 1 an, am devenit buni prieteni, practic sunt cel mai bun prieten al ei...am fost odata impreuna dar apoi ne-am despartit,am ramas prieteni, apoi am inceput sa vorbim iar, am inceput sa iesim, si dupa a venit la mine sa vedem un film, s-a uitat la mine si eu la ea, si ea m-a sarutat, apoi ma tinea de mana si se mai baga in pieptul meu. Am intrebat-o daca ar vrea sa fim impreuna iar, si a zis ca de ce insist fix acum,cand putem sa mai asteptam,am mai asteptat o saptamana si imi zice ca nu este pregatita pentru o relatie pentru ca nu vrea sa ii spuna cineva "nu iesi cu ala,o sa se dea la tine" si chestii de astea, pentru ca am fost gelos de la un timp si am decis s-o las impace. Azi ne-am vazut la liceu, m-a sarutat si mi-a zis ca i-a fost dor de sarutul meu si tot a precizat "dar nu sunt pregatita pentru o relatie". Ce vrea sa insemne asta? Adica..eu sufar cand imi zice "nu sunt pregatita" si cateodata imi zice ca a mai cunoscut cate un baiat. si n-am ce sa-i zic ca nu vreau sa se supere, si iar ma face sa ma simt prost si nu stiu ce sa fac. Mai are rost sa continui povestea cu ea? Sau sa las totul balta si sa astept ca timpul sa vindece durerea pe care mi-a provocato? Sunt singurul baiat cu care vorbeste cu mine despre tot, se saruta cu mine, si ne comportam ca un cuplu. Sau sa las totul balta si sa astept ca timpul sa vindece durerea pe care mi-a provocato?

Răspuns Câştigător
| CorinaReg19 a răspuns:

Mda deci esti exact in aceeasi situtatie... pune punct, fii puternic. si asa nu ajungeti nicaieri nici azi nici maine nici peste o luna, niciodata nu va fi pregatita. pregatita va fi cand va iesi din starea asta de a cauta libertate, si asta poate fi intr-un an doi...
ai face`o atat de tare sa sufere daca dintr-o data ai ignora`o PENTRU TOTDEAUNA. si cred ca merita. [cum si eu as fi meritat laughing ] si sa nu uiti ca Dumnezeu nu inchide nici o usa fara sa deschida alta... asa ca lasa ``usa`` aia sa se inchida si fugi inspre cealalta...

7 răspunsuri:
| CocoMexii a răspuns:

Poate ca ea vrea doar sa se joace cu tine, sa vina si sa plece de la tine oricand doreste ea. Ea iti spune ca a cunoscut baieti noi? Inseamna ca ea prefera sa schimbe baietii, ori se plictiseste prea repede de cineva, monotonia ii displace. Eu te-as sfatui sa vorbesti cu ea, sa o intrebi ccum stau mai exact lucrurile intre voi, daca te ia in serios sau nu.Banuiesc ca nu vrei sa fi acel baiat de" rezerva". Ai dreptul sa iubesti si sa fi iubit cu adevarat, nu sa astepti sa fi iubit, uneori asteptand iti dai seama ca nu merita, plus ca timpul trece si nu il poti recupera. O iubire ca asta nu tine, ti-o spun din experienta proprie.

| RAY a răspuns:

De ce te milogesti atata dupa una care isi bate joc de tine, du-te mai departe

| CostinxD explică (pentru RAY):

Nu ma milogesc dupa ea, si ea trage la mine...Dar e confuza sau nu stiu ce are thinking

| neutrino a răspuns:

Accepta-i jocul si nu mai propune nimic.

| Danysan a răspuns:

Fata nu stie ce vrea si trebuie sa iei tu atitudine dar nu o presa.Invit-o in oras si intra tare in ea. daca e nevoie umbla la sentimente ca fetele sunt foarte sensible pe partea asta. Daca e ceva ce o deranjeaza o sa iti spuna o sa vezi.Si sigur e ceva de nu vrea sa aiba o relatie cu tine.

| CorinaReg19 a răspuns:

Stie exact ce vrea. Din pacate in descriere ma aflu chiar eu acum vreo 3 ani. Si iti voi spune tot ce era in capul meu.
Am fost prieteni extrem de buni eu si un baiat de la mine din liceu. Imi stia toate secretele. Pana ne am sarutat odata. Moment in care am intrat intr o relatie. Am fost 5 luni impreuna. L am iubit la nebunie si el pe mine la fel. Nu ne am inselat nu ne am certat. Parca eram in filme. Apoi am cunoscut pe altcineva. M am despartit de prietenul meu si am fost intr o relatie cu celalalt timp de 2 saptamani. M am despartit de el pentru ca nu stiu ce vazusem la el, si chiar imi era dor de celalalt. Apoi, cel cu care am fost 5 luni, m a primit cu bratele deschise. Am fost iar prieteni buni, apoi iar ne am sarutat, si i am spus ca nu vreau o relatie cu el. Dar vreau sa ne comportam ca si cum am fi impreuna. Adica sa ne pupam etc tot ce faceam inainte. De ce?
1. pentru ca voiam sa fiu libera sa ies cu cine vreau cand vreau.
2. pentru ca inca il iubeam si il voiam doar pentru mine.
3. el nu avea voie sa iasa cu nimeni altcineva. Pt ca eu aveam voie sa fiu geloasa big grin.
Pe scurt... Te vrea pe tine dar vrea si pe altii.

| CostinxD explică (pentru CorinaReg19):

Exact asa e, daca ii zic de o fata o injura si face in toate felurile, dar daca ea zice de un baiat eu trebuie sa tac. Nu va inteleg straight face

| CorinaReg19 a răspuns (pentru CostinxD):

Mda deci esti exact in aceeasi situtatie... pune punct, fii puternic. si asa nu ajungeti nicaieri nici azi nici maine nici peste o luna, niciodata nu va fi pregatita. pregatita va fi cand va iesi din starea asta de a cauta libertate, si asta poate fi intr-un an doi...
ai face`o atat de tare sa sufere daca dintr-o data ai ignora`o PENTRU TOTDEAUNA. si cred ca merita. [cum si eu as fi meritat laughing ] si sa nu uiti ca Dumnezeu nu inchide nici o usa fara sa deschida alta... asa ca lasa ``usa`` aia sa se inchida si fugi inspre cealalta...