| anitza_2529 a întrebat:

Am si eu o problema sunt cu cineva de aproape doua luni el e din timisoara si eu din pitesti nu ne-am vazut niciodata din cauza distantei si cand am vrut sa ne vedem a avut el probleme cu scoala sa dea tezele el imi promite ca dupa teze ne vedem dar nu mai am incredere in el de cate ori a spus ca ne vedem a patit cate ceva stiu ca ma iubeste si eu il iubesc dar credeti-ma ca nu stiu ce sa mai fac acum de curand i-a murit si mama si a zis ca tot ne vedem dupa tezele lui dar mi-e frica ca nu va veni si nu vreau sa-l pierd. Aveti vreun sfat? Sunt disperata nu stiu ce sa mai fac.Va multumesc!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu mai fi asa de disperata, fiindca a-i sa-l sperii. Gandeste-te prin ce perioada groaznica trece el acum, pierzandu-si mama. Sa fim seriosi, o relatie de doua luni e abia la inceput, abia o schita, poate exista prietenie, simpatie, dar nu iubire nebuna. Nu te astepta sa sacrifice tot pentru o relatie atat de frageda. Ai rabdare si daca relatia va continua cu succes, va veti si vedea. Daca esti disperata si il haituiesti, baiatul va fugi de tine.

| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg, dar acum sa fim sinceri...nu il sti personal, poate ca il iubesti, dar o iubire adevarata nu e asa, adica trebuie sa va cunoasteti bine, sa il vezi in realitate ca aparentele insala adesea, nu o lua in nune de rau, dar de multe ori poti sa ramai dezamagita, ca vorbe sincer sunt multe, fapte in schimb am putine, el e din Timisoara(in oras cu mine)hee hee, iar tu la Pitesti, cam mare distanta, oicum nu sta distanta in calea iubirii, dar totusi incearca sa fi calma si sa nu tragi concluzii pripite!

| EUSIATIT a răspuns:

1 se pare ca sunteti la scoala. 2 va ti indragostitr pe net. 3 esti sigura ca te iubeste. 4 stii sigur ca i-a murit mama 5 eu te sfatuiesc sa ti cauti pe cineva din oras sau mai aproape. ca de la timis pina la pitesti...si nu sta el sa te astepte sau tu pe el sa va vedeti o data pe an pentru ca ochii care nu se vad se uita. O relatie se raceste si intre soti daca unul e plecat o perioada mai mare de timp de acasa departe, ASA ca e bine sa te gindesti si sa nu ti fiue frica de nimic ca nu e ultimul barbat si ramii nemaritata. fii cu capul sus ca e timp si de iubit [cu adevarat]astea sunt trecatoare o sa vezi ca am dreptate [e virsta vopastra cind va aprindeti]

| andytza a răspuns:

Anitza, aceste `iubiri` virtuale rar au aspecte pozitive. Faptul ca te amageste spunandu-ti ca te iubeste sau ca esti frumoasa sau cine stie ce-ti mai zice nu este decat o pierdere de timp.Acum tu esti libera sa faci ce vrei cu viata ta dar gandeste-te, nu e mai frumos sa fi cu o persoana, sa o privesti in ochi atunci cand vorbiti, sa-i simti atingerea si sarutul nu doar un emoticon rece si fara viata pe care-l primesti pe mess.Eu nu stiu de ce va incapatanati voi sa stai pe mess 24 din 25. Faptul ca gaseste mereu scuze nu denota decat faptul ca nu este sigur si sincer cu tine si cu el.Sunt doar iluzii desarte acestea care nu te ajuta decat sa-ti complici viata.Nu-l mai cauta si nici nu te arata disponibila atunci cand vorbiti, gaseste si tu scuze, vezi care va fi comportamentul lui.Iti spun eu, in scurt timp, va sterge si va uita toata iubirea asta care ti-o poarta, va fi o alta in locul tau. Imi cer scuze pentru cruzimea cuvintelor dar este doar adevarul si realitatea care doare, stiu.Trezeste-te si incearca sa ai o viata activa, socializeaza cu oamenii nu cu obiecte care nu simt si nu te pot ajuta atunci cand ai nevoie de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ca ve-ti avea o sansa. va fi dragoste intre voi doar daca distanta e mai mica decat lungimea asa ca intreaba-l cati km are. succes iti tin pumnii!