| ruzvy a întrebat:

Am stat cu o fata 10 luni de zile in care am suferit foarte mult dar nu puteam sa ma despart pentru ca o iubeam prea mult. Erau zile cand relatia mergea perfect pana incepea ea cu ceva, ma mintea foarte mult, la incepul relatiei s-a dat drept virgina, pana cand am facut-o cu ea si atunci tinea sa spuna ca este si ea numai era de foarte mult timp. Dupa doua luni de relatie ea mai vorbea cu fostul ei prieten cu inimoare si tot felul de chestii, eu pe atunci nu stiam si ma facea sa sufar enorm prin comportamentul ei cand simtea ca lua sfarsit relatia incepea cu tot felul si se purta din cale afara de frumos, dupa 5 luni de relatie ma gandesc sa il caut pe fostul ei, si dau de el apoi vorbim la telefon si el a inceput sa spuna ca a facut-o cu el, ca a vorbit cu el pe mess si multe chestii. Pana intr-un final ea a spuns adevarul ca asa a fost, chestie care la fel ma ranit enorm, pana acum 1 zi am ales sa ma despart de ea sufar acum si imi trece mie decat sa sufar in fiecare zi spuneti-mi si mie cum pot sa uit de ea, daca ma cauta pe telefon sau mess ce sa ii spun. Credeti-ma ca eu nu am inselat-o nici macar odata pentru ca am iubit-o sincer si enorm nu creeam certuri sau chestii din astea din contra unde m-ai gresea o invatam sa zic asa si promitea multe si nu facea nimic. Va multumesc astept niste raspunsuri de la voi. Cum pot sa uit de ea si ce sa fac?

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Gândește la rece, ai mai multă încredere în tine, a fost o experiență de viață care se presupune că te-a maturizat pentru ca pe viitor să fii mai atent cu persoana de lângă tine. Oricui i se întâmplă, toți suferim din dragoste, cu condiția ca măcar o dată în viață se ne îndrăgostim.
Îți vezi de viața ta și cauți o fată care să te respecte și să te iubească așa cum ești.
Succes.
Pa, pa.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Simplu. Să uiţi complet de ea. Nu te merită, iar tu nu ai de ce să fii sprijinul sau rezerva ei! Dă-i ignor şi dacă mai insistă cu telefoanele, roag-o frumos să nu te mai sune ( eventual sfătuieşte-o să-l sune pe cel cu care a făcut sex), iar dacă nu este de acord, schimbă-ţi numărul de telefon. Mai târziu va realiza că nu a ştiut să aprecieze persoanele deosebite şi va regreta că ţi-a făcut aşa ceva! Baftă!

| lolly a răspuns:

Cauta alta fata, nu merita sa suferi pentru una ca ea.Ai facut bine ceea ce ai facut, trebuia de mult timp sa pui capat relatiei daca aflai ca te insela.Si trebuia sa-i pui niste intrebari despre acele `inimioare` si macar sa u te fi mintit. ai procedat corect! Nu te mai gandii la ea, vei gasi una care o sa te merite cu adevarat!

Răspuns utilizator avertizat
| TheSupreme a răspuns:

Ai avut ghinion sa dai peste fata nepotrivita, pentru a o uita eu cred ca ai nevoie sa te convingi pe tine insuti ca ea nu te merita, si sa gasesti pe cineva care sa te placa cu adevarat.

| BruneTTe a răspuns:

Cea mai mare greseala e sa stai in casa, singur zilele astea. Iesi cat mai mult cu prietenii tai [ daca se poate sa nu fie prieteni comuni, ai tai si ai ei] si asta iti va mai distrage atentia.
Cand iti vine sa te gandesti la ea, gandeste-te ca nu te-a meritat, ca ea este singura care este de vina, gandeste-te ca exista o multime de alte fete mult mai bune ca ea, fete capabile sa te iubeasca asa cum ai iubit-o si tu pe ea. Si nu in ultimul rand gandeste-te ca asa este cel mai bine... ce rost avea sa stai intr-o relatie in care oricum sufereai.
Doare acum dar va trece. Trebuie sa stii cum sa infrunti problema. Nu e vina ta, deci nu te mai chinui big grin

| vεηiη a răspuns:

Data viitoare foloseste si semne de punctuatie...winking

| sophieee a răspuns:

Mie din ce am citit, mi se pare ca ea si'a batut joc de tine.straight face

| allexandra5002 a răspuns:

Wow...sunt impresionatatongue intr-adevar ceeea ce ne-ai povestit e ingrozitorsad dar sa stii ca nu multi sunt ca tine...si nici fetele nu toate sunt la fel. eu zic sa nu te descurajezi si sa incerci sa cunosti si alte fete care cu siguranta te vor iubi asa cum meriti pentru ca sunt si fete carora le place genul asta de baieti. eu iti doresc succes si incearca sa nu-i mai dai importanta. eu am trecut prin ceva asemanator si intr-adevar nu mi-a fost usor sa-l uit(inca mai am mom in care ma gandesc la el) dar ma implicam in tot felul de "activitati" si l-am mai indepartat din sufletul meu. sper sa reusesti:*

| AdynutsSsA a răspuns:

Pai iesi cu prietenii la un suc sau gasesteti o noua iubita iar in caz ca te cauta nu raspunde la un moment dat se va satura sa te tot caute... daca te intalnesti cu ea din coincidenta nu te uita la ea si pleaca mai departe nu o baga in seama ca va crede ca tu vrei sa te impaci cu ea asa ca mai bine las-o in pace. poate isi va da seama ca a gresit si va suferi la fel cum ai suferit tu. chiar imi pare rausadsadmult noroc, sper sa reusesti sa o uiti cat mai repede :X:*

| ruzvy explică:

Va multumesc foarte mult, o sa incerc sa imi pastrez calmul sa nu cad intr-o vreo depresie totusi am aproape 19 ani, daca mai aveti ceva de adaugat va astept e un moment foarte greu, sufar, plang poate imi trece.