| sophy_5853 a întrebat:

Hey.happy sunt cu un baiat de 2 ani si il iubesc foarte mult, insa nu pot sa trec peste anumite chestii.
In primele luni ale relatiei noastre, el m-a inselat sad Mi-a marturisit dupa cateva zile fiindca i-a fost frica sa nu aflu de la altcineva. Atunci nu m-a afectat prea tare fiindca nu il iubeam si nu credeam ca relatia noastra va dura prea mult. Pe masura ce timpul a trecut, am inceput sa tin enorm la el, ne-am facut atatea planuri de viitor, dar amintirea aceea nu imi da pace, mai ales ca la ceva timp dupa aceea am gasit si niste mesaje de la fosta lui prietena in tel. mi-a lasat un gust amar. obisnuia mereu sa imi povesteasca de celelalte prietene si de relatia lor. Ma facea sa sufar enorm dar nu isi dadea seama.Pana la urma a realizat ce a facut si cat m-a schimbat atitudinea lui, regreta si s-a schimbat enorm. Chiar daca el zice ca a fost o greseala, nu pot uita, chestia asta imi vine in minte mereu, ma enervez foarte tare si ne certam. Chiar nu stiu ce sa fac...

Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

S-ar putea ca la inceput, dragostea ta pentru el sa fii fost cu mult superioara fata de ceea ce simtea el pentru tine, astfel nu te-ar fi ranit atat.Nu se rascolesc rani care dor! Poate in timp s-a maturizat si si-a dat seama de acele greseli.Dar...fi precauta in continuare, fara ca el sa simta asta.Nu te enerva si nu te certa pe tema asta.Stiu ca iti este greu, dar numai la rece ii poti vedea adevarata fata. Timpul iti va rezolva incertitudinile! Multa tarie si rabdare!

4 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

Eu zic sa te linistesti...adevarul este ca toti inselam, fie ca recunoastem sau nu, insa putini au puterea sa recunoasca. Deci aici prietenul tau are un +, insa faptul ca tu nu poti trece peste asta ii confera un -, ceea ce inseamna ca ori tu ti prea mult la el si ti-e frica sa nu-l pierzi, ori nu este el,, the one'' si trebuie sa mai cauti...Succes si sper ca am fost de ajutor!

| Borgir a răspuns:

Dreamer Ce raspuns de 2 lei ai dat!

| cristianorudi7 a răspuns:

Are doar 2 ani? pai si merge pe picioare? ii dai lapte praf?

du-te ba sa te qis in freza cu astia ai tai...

| pince a răspuns:

Daca tu simti ca s-a schimbat atunci nu ai de ce sa iti faci griji.chiar tu ai zis ca la inceput relatia era superficiala si probabil cum a fost pentru tine a fost si pentru el.dar daca se intampla sa te insele acum atunci ar trebui sa faci ceva in sensul astawinking