| anonim_4396 a întrebat:

Am sterilet de aproape doi ani si am ramas insarcinata, afecteaza cu ceva fatul? pot duce sarcina?

Răspuns Câştigător
Antonia_4818
| Antonia_4818 a răspuns:

Medicul tau ginecolog ce te-a sfatuit?!

4 răspunsuri:
| yami a răspuns:

Stiu ca s-a mai intamplat. dar depinde de mai multi factori: varsta, sa nu fie sarcina extrauterina sau sa nu intervina alte complicatii din cauza steriletului... sfatul meu, e sa mergeti la medic...fiecare organism e diferit si reactioneaza diferit!

| borsec a răspuns:

Pai cum ai ramas insarcinata daca ai sterilet?

carla
| carla a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic. Si asta cat mai rapid. Fiecare corp reactioneaza diferit, iar o serie de analize o sa-ti confirme daca afecteaza sau nu sarcina. Bafta!

| cribus a răspuns:

Doar un medic te poate ajuta!