| anonim_4396 a întrebat:

Am tot primit de multe ori sfatul asta "sa ai o atitudine ok si sa ai incredere in tine" de la multe persoane atunci cand cunosti si vorbesti cu femei noi pe care le placi. Chestia e ca eu nu prea inteleg pe deplin ce inseamna asta.

Sa luam primul punct, atitudinea. Ce inseamna sa ai atitudine? Ce cuprinde ea si cum e ok sa fie? Se refera la comportament?

Doi, increderea in sine. Poate eu zic ca am incredere in mine, dar cum stiu ca sigur am si nu sunt doar vorbe? Si cum stiu daca nu am? De exemplu, reusesc sa duc la sfarsit tot ce am de facut sau planurile pe care mi le fac, chiar daca uneori imi ia mai mult timp, reusesc. Profesional ma simt capabil, dar pe plan sentimental cu o fata cum imi dau seama? Si daca sa zicem ca duc lipsa de incredere in mine pe planul asta cum as reusi sa o ridic?

P.S. Stiu ca as fi putut sa caut pe google chestiile astea, dar as vrea sa aflu pareri de la oameni care au experimentat pe propria piele. happy

28 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omule daca nu atragi fizic sexul opus nu iti da aia o sansa sa te cunoasca, daca nu te cunoaste nu iti va descoperi barbatia la propiu, fetele au mari pretenti, sunt incurajate sa stea cu barbati de nota 10, asta e lumea in care ne indreptam, pratic tu trebuie sa ai totul iar ea iti ofera vaginul ei

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Harfagre):

Si sta cu un provider

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Harfagre):

Sa nu fie intretinuta

Răspuns utilizator avertizat
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu cred ca tu esti bou pentru ca renunti si ca te dai batut in mm de prost. Daca tu stai intr-un nr de refuzuri esti cu capu. Daca tie iti trebuie validarea cuiva esti slab. Nu am nevoie de cineva sa ma valideze (ca tine )

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum reușești să-ti ridici încrederea în sine? Sa nu-ți compromiți integritatea și respectul de sine când vine vorba ***. Sa te comporți exact la fel cu o fata cum te comporți și cu un tip, daca simți că nu ești respectat atunci sa pleci din relație cu ea.
Cea mai buna metoda de a-ți recăpăta încrederea în sine este sa nu te încurci cu rahatul nimănui, de fapt ce înseamnă încredere și de ce nu au unii? Pentru că au stat in relații în care aia și-a bătut joc de ei în asemenea hal, sau pus în situații atât de penibile și jenante încât li sa distrus toată vlaga.
Încrederea vine de la sine, din propriile experiențe, atitudinea okey ți-o formezi daca te ții de cuvânt. Nu zici una și faci alta. Sau vorbesti amplea, cu fetele este extrem de simplu, te place, respecta, ori nu. Nu este nimic complicat in asta.
Poți să fi cu încredere și experiențe multe și aia tot sa nu vadă nimic la tine. Sau poți să nu și deloc așa multe experiențe cu tipele și să vadă. Depinde de cum te prezinți și ce impresie lași persoanei, cum te "vinzi".

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atitudine si incredere?
Daca deja pui asa problema inseamna ca ai o frustrare, poate frica de a dezamagi.
Sau de a fi dezamagit.

Răspuns utilizator avertizat
| TFL007 a răspuns:

Gresit, atitudinea, comportamentul si increderea de sine are legatura in mare parte cu modul in care arati ca persoana! tu degeaba te duci sa abordezi o tipa cu incredere si atitudine daca nu ai un aspect fizic placut si nu arati trecut putin prin sala asta e adevarul, tu zici in sinea ta, dar ce am facut oare gresit nu, ca asa mi s-a spus ca asta e cheia spre succes in a forma o relatie WRONG! o fata nu poate vedea in timp un barbat cu atitudine si incredere de sine daca arata DEPLORABIL, ma refer la fizic, ca la ''muian'' poate mai trece cu vedere, in rest dmz cu mila. Asta e adevarul vrei sa te mint in 2021 nu esti trecut prin sala stai la laba

| TFL007 a răspuns:

E cat se poate de logic, gandeste-te un baiat care e validat de fete sa zicem, prin social media, vorbeste cu tipe si nu are problema asta, instant ala capata incredere in sine si ii va fi mult mai usor sa ia atitudine si sa bage botu la savarina, pe cand unul mai naspet din toate punctele de vedere care da rateuri si nu il baga absolut niciuna in seama pe social media intra in depresie cu D mare si nici dreacu nu il mai scoate de acolo