| anonim_4396 a întrebat:

Am tot primit de multe ori sfatul asta "sa ai o atitudine ok si sa ai incredere in tine" de la multe persoane atunci cand cunosti si vorbesti cu femei noi pe care le placi. Chestia e ca eu nu prea inteleg pe deplin ce inseamna asta.

Sa luam primul punct, atitudinea. Ce inseamna sa ai atitudine? Ce cuprinde ea si cum e ok sa fie? Se refera la comportament?

Doi, increderea in sine. Poate eu zic ca am incredere in mine, dar cum stiu ca sigur am si nu sunt doar vorbe? Si cum stiu daca nu am? De exemplu, reusesc sa duc la sfarsit tot ce am de facut sau planurile pe care mi le fac, chiar daca uneori imi ia mai mult timp, reusesc. Profesional ma simt capabil, dar pe plan sentimental cu o fata cum imi dau seama? Si daca sa zicem ca duc lipsa de incredere in mine pe planul asta cum as reusi sa o ridic?

P.S. Stiu ca as fi putut sa caut pe google chestiile astea, dar as vrea sa aflu pareri de la oameni care au experimentat pe propria piele. happy

28 răspunsuri:
| TFL007 a răspuns:

Gresit, atitudinea, comportamentul si increderea de sine are legatura in mare parte cu modul in care arati ca persoana! tu degeaba te duci sa abordezi o tipa cu incredere si atitudine daca nu ai un aspect fizic placut si nu arati trecut putin prin sala asta e adevarul, tu zici in sinea ta, dar ce am facut oare gresit nu, ca asa mi s-a spus ca asta e cheia spre succes in a forma o relatie WRONG! o fata nu poate vedea in timp un barbat cu atitudine si incredere de sine daca arata DEPLORABIL, ma refer la fizic, ca la ''muian'' poate mai trece cu vedere, in rest dmz cu mila. Asta e adevarul vrei sa te mint in 2021 nu esti trecut prin sala stai la laba

| TFL007 a răspuns:

E cat se poate de logic, gandeste-te un baiat care e validat de fete sa zicem, prin social media, vorbeste cu tipe si nu are problema asta, instant ala capata incredere in sine si ii va fi mult mai usor sa ia atitudine si sa bage botu la savarina, pe cand unul mai naspet din toate punctele de vedere care da rateuri si nu il baga absolut niciuna in seama pe social media intra in depresie cu D mare si nici dreacu nu il mai scoate de acolo

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Omule daca nu atragi fizic sexul opus nu iti da aia o sansa sa te cunoasca, daca nu te cunoaste nu iti va descoperi barbatia la propiu, fetele au mari pretenti, sunt incurajate sa stea cu barbati de nota 10, asta e lumea in care ne indreptam, pratic tu trebuie sa ai totul iar ea iti ofera vaginul ei

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Harfagre):

Si sta cu un provider

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Harfagre):

Sa nu fie intretinuta

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Ok, apreciez ca ai stat o gramada sa scrii raspunsul asta, dar sa stii ca nu sunt de acord cu tine. happy

Parca am vorbi de animale, nu de oameni. laughing
Am mai auzit si eu genul asta de teori, dar tind sa nu le cred pentru ca nu e ceea ce vad in societate. Vad barbati slabi (betivi, prostanaci, care nu stiu sa faca mai nimic si numai "alfa" zici ca nu sunt) care au familii, au copii. De exemplu, un coleg de al meu din liceu, care era definitia badboy-ului, dintre toate fetele pe care le-a avut s-a insurat cu cea mai grasuta si uratica. Si crede-ma ca a avut de unde sa aleaga, pentru ca alerga dupa ele, dar de ce a ramas cu cea mai putin atractiva daca facea parte din aia 20% de sus?
Mai stiu un tip, nu stiu daca are 1, 65, si e cam greut de cap, dar are o prietena asa de treaba si frumusica. Bani nu are, nici minte multa, doar ca e loial asa de fel si nu deranjeaza, are bun simt.
Alt exemplu, pe strada mea, aproape toti barbatii sunt insurati sau cei tineri au relatii( peste 98%). Deci nu e chiar ca in jungla, unde doar leul are harem si restul se uita.

Cred ca iubirea sau atractia dintre oameni se rezuma la mult mai mult decat aceste teorii care ma compara cu un animal din savana. Si pana la urma cred ca asta e si norocul nostru, ca suntem oameni avem sentimente si facem lucrurile altfel. happy

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca intr-adevar te increzi in ce spui ia lectii de dating coaches nu cauta aici solutii cauti degeaba! ia pe Youtube sunt multi care dau sfaturi cum sa agati o femeie, daca zici ca nu conteaza ca arati ca poola MULT SUCCES

| TLF92 a răspuns (pentru anonim_4396):

Exista diverse motive in spate de vezi tu uratii cu relatii, de la faptul ca poate ala e bun in pat pana la ce valoare are el in societate, stai cuminte am vazut si eu cazuri din astea, dar tipul avea C Class si arata a om cu bani >) in zilele noastre ca sa te bage una in seama trebuie sa arati destul de bine si sa fii popular pe social media daca nu O SUGI la propriu! poate sa prinzi pe cineva singura cu care sa inceapa o relatie cu tine printr-o cunostinta, o ruda ceva, asta sa iti fie o sansa nesperata, in rest toate vor FACE and LMS - Look Money Status

Răspuns utilizator avertizat
| TLF92 a răspuns (pentru Harfagre):

Parerile mele, repet ale mele, poate gresesc.1. toate vor un barbat capabil sa le intretina indiferent de ce scoala au ele in spate si aici ma refer la lux si opulenta. 2 sa te accepte o femeie in ziua de azi pe considerentul ca s-a indragostit de tine la prima vedere e ceva de SF in zilele noastre. 3. HIPERGAMIA nu doar ca exista e intr-o continuare crestere. 4. De femei independente nu are rost sa discutam ca trebuie sa ai calitati cel mai probabil de actor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum reușești să-ti ridici încrederea în sine? Sa nu-ți compromiți integritatea și respectul de sine când vine vorba ***. Sa te comporți exact la fel cu o fata cum te comporți și cu un tip, daca simți că nu ești respectat atunci sa pleci din relație cu ea.
Cea mai buna metoda de a-ți recăpăta încrederea în sine este sa nu te încurci cu rahatul nimănui, de fapt ce înseamnă încredere și de ce nu au unii? Pentru că au stat in relații în care aia și-a bătut joc de ei în asemenea hal, sau pus în situații atât de penibile și jenante încât li sa distrus toată vlaga.
Încrederea vine de la sine, din propriile experiențe, atitudinea okey ți-o formezi daca te ții de cuvânt. Nu zici una și faci alta. Sau vorbesti amplea, cu fetele este extrem de simplu, te place, respecta, ori nu. Nu este nimic complicat in asta.
Poți să fi cu încredere și experiențe multe și aia tot sa nu vadă nimic la tine. Sau poți să nu și deloc așa multe experiențe cu tipele și să vadă. Depinde de cum te prezinți și ce impresie lași persoanei, cum te "vinzi".

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Harfagre):

Nu te contrazic, din păcate asta e realitatea tristă, numai că nu poți generaliza, da majoritatea au creierul cat o nuca. Dar există și excepții.

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru anonim_4396):

Lasa-i man, ei au in cap numa prostii si traiesc intr-o lume complet superficiala si dupa se plang de ce se schimba lumea in rau. Sa-mi bag picioarele astia zic ca traiesc undeva in animal planet nu alta laughing. Hai ca sa iti si raspund la intrebare daca tot m-am apucat. Atitudinea, hmmm cred ca aici ar trebui sa te comporti oleaca in concordanta cu ce slujba ai ( nu in toate cazurile, app uita-te la ultima mea intrebare si poate o sa intelegi ). Increderea in sine, pune si fa sport, fa sala si o sa ai mai multa incredere in tine automat. Conteaza cum duci lucrul ala la bun sfarsit daca vrei sa emani incredere in tine ( un raspuns cred ca poti lua si din ultima mea intrebare la punctul asta, doar ca chestia asta nu cred ca ti s-ar aplica perfect tine )

Răspuns utilizator avertizat
| TLF92 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

La chestia cu sala poate poate ajuta, dar tot depinde de cum te percep femeile, cum am mai zis increderea de sine o capeti sa zic asa indirect de la ele prin modul cum se comporta vizavi de tine cand le abordezi ( ce o fi asa wow de nu intelegeti ), daca te vad neatractiv si respingator ce faci... aaaa stati fetelor inca nu mi-am expus personalitatea si caracterul sa vedeti ce om bun sunt! e de ras pentru ca de obicei pe asta dau vina acesti PUA artisti cand esti refuzat constat de ele, nu pe faptul ca nu le atragi fizic

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru TLF92):

Mai na ai si tu dreptate pe acolo dar si urat sa fii si daca mergi cu tupeu si emani siguranta de sine o sa ai puncte in plus in ochii fetelor. Ceea ce ai zis tu cu increderea de sine nu e adevarat ( parerea mea ) nu ele iti dau incredere in tine ci tu trebuie sa o ai si ele o sa "joace" ( adica tu conduci )cum vrei tu in interactiunea respectiva. L ultima idee da, majoritatea nu se gandesc calumea cand primesc un refuz si tind sa dea vina ( oricare ar fi aia ) pe altii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atitudine si incredere?
Daca deja pui asa problema inseamna ca ai o frustrare, poate frica de a dezamagi.
Sau de a fi dezamagit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru WolfgangKreutzfeldt):

"Increderea in sine, pune si fa sport, fa sala si o sa ai mai multa incredere in tine automat" - ce legătură are sala cu femeile? Sunt doua lucruri total diferite, îți oferă mai multă încredere în tine in sala și în ceea ce faci acolo, nu în asta. Poate numai atragi tipe care sunt superficiale/ori îți admira corpul, sau vor să facă sex rapid.
Nu ți trebuie încredere în sine, nici sala, nici nimic. Îți trebuie social skills cum zic alții "game", o personalitate cu intenții bune în general, care știe să se facă plăcută. Nu e rocket science.
Îți garantez eu, că poate unul de plin de masa musculara, de 190cm care are o personalitate mediocra, să-l facă altul care are un caracter plăcut, dar eu slăbănog și are 160cm.

| TFL007 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Nu ele iti dau incredere in tine ( CE AI BAUT ) zi si mie + ci tu trebuie sa o ai si ele o sa "joace" ( adica tu conduci )cum vrei tu in interactiunea respectiva - si aici gresesti nu poti sa conduci tu nimic prietene DACA NU TI SE PERMITE esti nebun crezi ce vrei

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru TFL007):

Daca ai 170 sau mai rău scund ești invizibil pentru ele în general chiar și cu sala sau fara, numai piticele de 150 se uită la tine, la 165 chiar mai rău ai putea să-ti iei strangul la gât și să te sinucizi laughing

| TFL007 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vai incredibil am sa fac un print screen la raspunsul tau, ma asteptam din nou la o replica BLUE PILL hai pa

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns (pentru TFL007):

In primul rand invata drk sa scrii ceva ca sa inteleaga si cel care citeste. In al doilea rand cum drk sa iti dea fetele incredere in tine prin felul lor de a se comporta?! ( cred ca tu esti baut, nu eu ). Daca tu trebuie sa stai tot timpul sa preia ele initiativa esti cam prostut. Nimic de zis, nu trebuie sa te bagi ca animalu nesimtit da nici sa te lasi usor vorba aia ( te da afara pe usa tu intri pe geam si tot asa, daca intelegi ce vreau sa zic ). Vezi ca nu te-am jignit, incearca sa-mi vorbesti frumos daca eu o fac ( e chestie de bun simt )

| TLF92 a răspuns (pentru WolfgangKreutzfeldt):

Increderea vine automat din validare daca tu vrei sa vorbesti cu o fata si se vede stanjenita in momentul cand tu schimbi o vorba cu ea, doar nu te apuci sa tragi de ea ca doar esti increzator in tine ca pana la urma ai sa o bagi in pat LOL

| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu cred ca tu esti bou pentru ca renunti si ca te dai batut in mm de prost. Daca tu stai intr-un nr de refuzuri esti cu capu. Daca tie iti trebuie validarea cuiva esti slab. Nu am nevoie de cineva sa ma valideze (ca tine )