| Swallow a întrebat:

Am uitat, chiar am uitat. Imi aminteste cineva cum e sa fii indragostit(a)?! Ce simti? Ce faci? CUm te comporti?! Cind suferi?! Cind te bucuri?! Imi aminteste si mie cineva cum e asta?! cine imi explica?! confused

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,eeeee ai uitat, te faci ca uitihee hee, nu ai cum sa uiti daca ai trecut prin asa ceva.Nu se poate descrie in cuvinte ceea ce simti,parca tot centrul universului se invarte in jurul lui,el e mereu prezent in gand inainte de culcare,la trezire,iti bate inima cu putere cand il vezi sau ii auzi glasul,astepti cu nerabdare intalnirea,ai fluturasi in stomac si mii de fiori si emotii.
Eu cand sunt indragostita,ma gandesc numai la el,sunt cu capul in nori si cand suna telefonul ma rog sa fie el...Te bucuri cand il/o ai in preajma ta si simti ca simte la fel cum simti tu si primesti iubirea si atentia de care ai nevoie, in schimb suferi atunci cand nu primesti la fel de multa iubire, e greu sa iubesti si sa nu fi iubit.

| AlinaaAli a răspuns:

Spunea cineva ca dragoste este atunci cand nu mai vrei sa te pui sa dormi pentru ca realitatea este mai frumoasa decat visul:X:X

| alexutza003 a răspuns:

A iubi dupa parerea mea este un sentiment unic, cand esti indragostit si esti cu persoana iubita simti asa in stomac fluturas te comporti prosteste ca un copil mic, iti place sa te alinti, cand te certi cu acea persoana ti se strange stomacu si ai senzatia ca s-a terminat lumea si dupa 5 min cand ne-am impacat sunt cea mai fericita din lume. Iubirea te face sa te bucuri la orice mic gest a persoanei iubite facut pentru tine si mai ales cand iubesti cu adevarat toate starile acestea de tristete fericire bucurie sunt mai intense ca niciodata.

| Deny1333 a răspuns:

Chestiile astea nu se explică, se simt.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Cel mai simplu raspuns al meu este: "da-mi ID u de mess, [ne intalnim] si iti arathee hee"

Sau in unele cazuri merge si online. raised eyebrows

| Swallow explică (pentru VaniLLaDeeJay):

N`ai cum sa ma intilnesti cit n`ai vrea laughing

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru Swallow):

batting eyelashes... n-ai de unde sa stii...

app. pana la urma ai inteles care este faza cu dragostea?:s

"deeutza03 a răspuns:

Dragostea nu se explica ea se simte"

| Swallow explică (pentru VaniLLaDeeJay):

Stiu.dar daca esti asa de curajos vino in Chisinau si ne`ntilnim laughing.Am prins firulwinking

| Criss003 a răspuns:

Dragostea nu se explica ea se simtewinking

| sonya69 a răspuns:

Cum e sa fii indragostit/a: Incerci sa faci unele chestii, insa tot la el/ea te gandesti, si iti imaginez cum e sa stai cu el/ea si te apuca acei "fluturasi". Ce simti: ca nimeni nu este mai important in viata decat persoana respecitva.
Ce faci: esti pur si simplu aerian...nu sti ce e de capul, tau visezi in continuuu...iar cand il/o vezi esti timid/a, inocent/a. Cand suferi: cand sti ca ai iubit-o ft mult/ l-ai iubit ft mult, iar ea/el incerca sa te faca gelos/a, se uita la altcineva sau pur si simplu iti zice ca nu a simtit nimic niciodata insa tu sti ca nu poti sa il/o urasti. Cand te bucuri: Cand iti spune ce simte cu o oarecare timiditate, cand te alinta, cand e el/ ea insusi/insasi.
Cam asa imi amintesc eu. Sper ca te-am ajutatbig hug
Si exista forme diferite de as manifesta dragostea fiecare, desi toti ajungem aproape in acelasi stadiu. Depinde de persoana de langa tine. unele sunt mai romantice, altele mai glumete.

Răspuns utilizator avertizat
| Holocaust a răspuns:

Ce simti? Ce simti? Ce faci? Cum te comporti?
Pai de exemplu,iesi pe afara sperand sa-l vezi pe el,mereu cu ochii dupa el,te uiti in ochii lui cand ai sansa,te gandesti la el,si zambesti fara sa vrei,chiar sa-l visezi,inima iti bate tare cand e aproape de tine,cand il vezi privindu-te il eviti,incerci sa aflii ce-i place,ce/cate lucruri aveti in comun,daca are prietena,incerci sa-l cunosti mai bine,sa stii ca nu te-ai indragostit doar de aparente, dar asta depinde de la o persoana la alta.
In mare parte, se simte.Se spune,ca atunci cand esti indragostit,nu mai vezi defectele persoanei respective, si il asociezi cu idealul/perfectul.
Sunt sigura ca vei gasi pe cineva, pentru care sa faci aceste lucruri.Lumea nu e mereu roz, dar trebuie sa treci peste "obstacole".Sa nu le dai prea multa importanta.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
deci,eu am o relaţie deschisă cu iubita mea, EU.sutem impreună de foarte mult timp şi vom rămâne. dragostea pentru această persoană nu poate fi descrisă în cuvinte.este un sentiment foarte frumos.fac foarte bine, mulţumesc de întrebare.sufăr atunci când Eu vorbeste cu o persoană de sex opus mie, sunt puţin geloasă dar ştiu ca mă iubeşte şi nu m.ar înşela niciodată.mă bucur mereu când o văd in oglindă, poze şi ador când îmi povesteşte ce.a făcut peste zi.TE IUBESC EU! eşti tot ce am mai frumos happy