| zambetultau a întrebat:

Am uitat sa iau aseara pastila anticonceptionala. am luat vineri la ora 8 iar aseara am uitat.am avut contact sexual pe la ora 11 si a ejacoat in mine.De dimineata mi am adus aminte si am luat pastila de ieri la ora 8 dimineata. este a doua saptamana de cand am inceput cutia de anticonceptionale. sunt sanse sa raman gravida? ce sa fac? urgent

2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Un test de sarcina, iar daca rezultatul este zero, mai multa gija si responsabilitate de acuma incolo. Daca rezultatul este pozitiv, trebuie sa discuti, URGENT, cu parintii si sa vedeti ce este de facut in continuare. Succes!

| lex79 a răspuns:

Da, exista posibilitatea ca in perioada ce urmeaza (7 zile) sa ovulezi sad... dar nu e obligatoriu(ai luat pastila la 12 ore distanta...)

deja esti pe tratament cu antibebe, nu te sfatuiesc sa mai iei si altceva, pentru sanatatea ta.