| angel_7075 a întrebat:

Am un baiat pe strada care al plac dar nu stiu daca ma place si el. de ficare data cand ma vede imi zambeste se uita la mine pe scuns vrea sa se dea mare si sa ma impresioneze dar este o broblema 1. eu sunt clasa VI iar el V iar 2. cateodata ai este rusine sa vorbeasca cu mine! voi ce credeti ma place?

Răspuns Câştigător
| カルメン a răspuns:

Poate ca sentimentul este reciproc si poate de aceea ii este rusine sa iti vorbeasca. daca iti place mult intra nu in vorba cu el de exemplu poti sa ii ceri id-ul de mess, etc...si poate asa va dezvoltati un dialog si poate data viitoare nu ii va mai fi rusine sa vorbeasca cu tine.alt motiv poate fi acela ca il vei refuza si este mai timid...

2 răspunsuri:
| Lost0in0your0memories a răspuns:

Pai gandeste-te bine. este varsta un impediment in a fi cu el. daca nu te deranjeaza atunci sa trecem mai departe. ii e rusine pentru ca poate nu etse atat de priceput in a atrage atentia cuiva si incearca din rasputeri sa te faca sa il observi. daca esti mai tupeista du-te si intra in vorba cu el, ca prieteni nu-l lua tare deodata pentru ca e posibil sa se piarda. intra in vorba cu el si incet incet castigai increderea dar lasa de inteles ca il consideri simpatic. lucrul acesta ii va da putin curaj si poate va face el urmatorul pas. parerea mea este ca varsta nu ar trebui sa fie o problema pentru tine acum, tu doar incerci sa vezi daca functioneaza relatia asa ca e normal ca la inceput sa nu fie ceva foarte serios, insa cu timpul (daca relatia va evolua) vei vedea ca varsta este cea mai mica problema intr-o relatie. mult succes:*

| Sexygirl2000LOVE a răspuns:

Depinde. daca te place ori va vorbi cu tine va rade si ghesti de genu ori va fi indiferent pentru ca e rusinos. lool cateodata ii e rusi sa vb pentru ca e mai mic ca tine.varsta nu conteaza sa stii daca va iubiti, dar ai grija ca unu baoeti de dezvolta mai greu ca si fetele nu c fizic ci ca psihic si sa nu te fraiereasc sau sa te simti pros dupa aceea